Autorės nuotr.
Angle down Atgal

Pirmieji žingsneliai į rankdarbių pasaulį

Ankstyviausi siuvinėjimo pavyzdžiai, surasti Egipte, Europoje ir Azijoje, siekia kelis tūkstantmečius prieš Kristų. Istorikams ir archeologams atradus siuvinėjimo ištakas istoriniuose dokumentuose ir radiniuose, išaiškėjo, kad siuvinėjimo medžiagoje užfiksuota žmonijos istorijos kronika. Siuvinėjami liturginiai ir pasaulietiniai drabužiai, aksesuarai, apavas, buitinė ir dekoratyvinė tekstilė.

Lietuvoje siuvinėjimas plito nuo seno. Nuo XIX a. tarp bajorų ir miestiečių itin plito mėgėjiškas siuvinėjimas. XX a. pirmoje pusėje siuvinėjimo buvo mokoma gimnazijose ir specialiuose kursuose. Vykstant kultūros modernizacijai, dėmesys siuvinėjimui sumenko. Tačiau XX a. pab. – XXI a. prad. siuvinėjimas atgimė. Organizuojami būreliai, klubai, leidžiami žurnalai, vyksta olimpiados. Siuvinėjimas įtrauktas į mokyklų technologijų pamokų programas. Jis populiarus ir Zarasų rajono mokyklose.

Įvairiaspalviais siūlais ant tekstilės išsiuvinėti nameliai, išsirikiavę Vaikų literatūros skyriaus edukacinėje erdvėje ekspozicijoje „Pirmieji bandymai siuvinėti“ – Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos V C klasės moksleivių darbeliai. Įvairiais dygsneliais išsiuvinėtų kūrinėlių autoriai – Beatričė, Brigita, Danil, Domantas, Dominykas, Judita, Justina, Kornelija, Kotryna, Majus, Mingailė, Nil. Juos su rankdarbių pasaulio pirmaisiais žingsneliais supažindino technologijų mokytoja Stanislava Daunaravičienė, nuolat skatinanti savo mokinius tobulėti kūrybiškai ir su jais dalyvaujanti rajono ir respublikinėse technologijų olimpiadose.

Parodėlę „Pirmieji bandymai siuvinėti“ kviečiame aplankyti iki vasario 4 d.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite