Angle down Atgal

Pirmieji lietuvių startai Tokijuje: užtikrinti veteranų pasirodymai ir ketveriukės nesėkmė

Penktadienio rytą (3 val. Lietuvos laiku) savo irklus 2000 m atrankiniame plaukime surėmė olimpinį normatyvą įvykdę geriausi pasaulio irkluotojai. Vienviečių valčių irklavimo varžybose startavo Lietuvos irkluotojas Mindaugas Griškonis, atplaukęs antras ir iškovojęs kelialapį į ketvirtfinalį. Pusfinalyje iš Lietuvos olimpiečių pamatysime ir porinės valties irkluotojas Mildą Valčiukaitę bei Donatą Karalienę. 

Tikslas – patekti tarp 3 geriausiųjų

Ketvirtose žaidynėse dalyvaujantis lietuvis olimpietis Mindaugas Griškonis atstumą įveikė per 7 min. 5,88 sek. ir į priekį išleido tik kanadietį Trevorą Jonesą, finišą pasiekusį beveik 2 sekundėmis greičiau. 

„Sunkus oras, sunku kvėpuoti“, – pirmiausia ištarė M. Griškonis išlipęs iš valties. „Bet mes to ir tikėjomės dėl didelio karščio ir didelės drėgmės“, – neslėpė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Keblys.

Anot trenerio, prieš 5 metus vykusiose Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse oras sportininkams buvo kiek palankesnis – vyravo 25 laipsnių šiluma, o Japonijos sostinėje šiuo metu alina 34–35 laipsnių kaitra. 

Pagrindinis M. Griškonio tikslas, kaip teigė treneris, pirmąją dieną buvo patekti tarp trijų geriausiųjų: „Nekėlė tikslo spausti iš savęs viską. Reikėjo pasibandyti, prasikvėpuoti, apšilti šioje rungtyje.“

Kitas 2000 m vyrų vienviečių valčių irklavimo etapas – liepos 25 d. (sekmadienį) nuo 3 val. Lietuvos laiku. 

Per plauką nuo ketvirtfinalio

Kiek kitaip olimpinių žaidynių pradžia susiklostė porinei vyrų dvivietei Sauliui Ritter ir Aurimui Adomavičiui. Atrankos plaukime beveik pusę distancijos trečioje vietoje irklavę sportininkai netrukus atsidūrė už visų varžovų ir finišavo ketvirtoje pozicijoje. Rytoj jie dalyvaus paguodos plaukime, kuriame, norint iškovoti medalį, reikės pralenkti bent vienus varžovus: čekus, airius arba vokiečius. 

Pirmieji finišo liniją kirtę olandai parodė geriausią olimpinių žaidynių rezultatą – 6 min. 8,3 sek. Nuo jų lietuviai atsiliko beveik 15 sekundžių. 

„Prie karščio pripratome, jau ne taip trukdė, šiandien jaučiausi pasiruošęs. Bet antrąją distancijos pusę neirklavome taip, kaip galėjome. Gal pritrūko ir keleto treniruočių jau Tokijuje, kad visiškai nušlifuotume techniką, pajustume vandenį. Bandysime rytoj padaryti geriausia, ką galime – laukia žūtbūtinė kova, privalome aplenkti bent vieną valtį. Atiduosime visas jėgas“, – sakė A. Adomavičius.

Barjerą įveikė ir porinė dvivietė

Iškart po vyrų vienviečių irklavimo atrankos startavo ir moterų porinių dviviečių 2000 m irklavimo grupė. Lietuvos atstovės Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė pirmavo beveik visą atrankos plaukimą ir tik pabaigoje 0,48 sek. nusileido Nyderlandų įgulai. Nepaisant to, sportininkės pateko į pusfinalį, ketvirtąją ir penktąją vietas užėmusios įgulos varžysis paguodos turnyre.

„Nuotaika vidutinė, gal tikėjomės šiek tiek geriau. Bet džiaugiamės, kad iškart patekome į kitą etapą, nereikės startuoti rytoj. Kai ką padarėme gerai, kai ko pritrūko. Bandysime iki pusfinalio pasitaisyti. Vis tiek norėjome būti lyderės, bet šiek tiek finiše pralaimėjome. Tam, kad būtų idealu, turėjome būti pirmos“, – po finišo pasakojo M. Valčiukaitė. 

Šios rungties pusfinalis įvyks liepos 26 d. (pirmadienį) nuo 4:20 val. Lietuvos laiku. 

Ketveriukės nesėkmė

Beveik paskutinę minutę į olimpinių žaidynių traukinį įšokę keturvietės įgulos nariai Armandas Kelmelis, Dominykas Jančionis, Martynas Džiaugys ir Dovydas Nemeravičius patyrė skaudų pralaimėjimą. Ketveriukė savo atrankos plaukime neaplenkė nė vienų varžovų ir liko šešti tarp šešių įgulų. Nuo pirmąją vietą užėmusių olandų sportininkai atsiliko 23,27 sek.

14 val. Lietuvos laiku Tokijuje įvyks olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija. Joje apsilankys Japonijos valstybės vadovas Shinzō Abe, bus giedamas Japonijos himnas, vyks sportininkų paradas, simbolinis balandžių paleidimas, olimpinės vėliavos iškėlimas bei olimpinės ugnies perdavimo estafetė. Atidarymo ceremonijoje žengs daugiau nei 11 000 sportininkų iš 206 tautų. 

Nuo rytojaus taip pat startuoja plaukimo atrankos turnyrai, kuriuose varžysis Aurimas Šidlauskas, Giedrius Titenis ir Danas Rapšys, o sportinės gimnastikos atrankoje pasirodys Robertas Tvorogalas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite