Angle down Atgal

Pirmas koronaviruso atvejis Šiauliuose: Aurelijaus Verygos skambutis naktį ir nežinomybė

Sekmadienį bus lygiai metai, kaip pirmą kartą Lietuvoje buvo nustatytas koronavirusas. Šis svarbus ir lemtingas įvykis pakeitė daugumos žmonių gyvenimus, o medikams tapo tikru iššūkiu.

 

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Pirmasis atvejis – Šiauliuose

2020 metų vasario 28 dieną Šiaulių mieste, buvo nustatytas pirmasis COVID-19 atvejis Lietuvoje. Iš Šiaurės Italijos, Veronos miesto, grįžusi blogai pasijuto 39-erių moteris, kuri buvo gydoma Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Šiaulietei pasireiškė lengvi simptomai. Pirmoji šalyje susirgusi ir pirmoji pasveikusi pacientė po 15 dienų gydymo ligoninėje išleista namo.

Apie pasaulyje plintančio viruso grėsmingą atėjimą į šalį Lietuvos Ekstremalių situacijų valdymo centras paskelbė vasario 28 naktį iš ketvirtadienio į penktadienį. Gavus tyrimą su teigiamu rezultatu buvo sukviesta spaudos konferencija ir visuomenė informuota apie į Lietuvą atkeliavusį virusą.

Pirmoji šia grėsminga liga susirgusi pacientė buvo labai gerai informuota kaip elgtis grįžus iš epideminio židinio centro. Moteris, pasijutusi negerai, nuotoliniu būdu susitvarkė nedarbingumo pažymėjimą ir išvengė kontakto su kolegomis darbe bei kitose viešose vietose. Savijautai pablogėjus, pakilus temperatūrai ir prasidėjus kosuliui, ji kreipėsi į Greitosios medicinos pagalbos medikus, kurie automobiliu naktį pacientę atvežė į ligoninę.

 

Šiaulių Respublikinės ligoninės direktorius R. Mažeika. A. Rutkausko nuotr.
Šiaulių Respublikinės ligoninės direktorius R. Mažeika. A. Rutkausko nuotr.

Lemtinga naktis

Šiaulių Respublikinės ligoninės direktorius R. Mažeika pasakoja apie beveik prieš metus įvykusį svarbų ir lemtingą įvykį Lietuvoje – pirmąjį koronaviruso atvejį.

„Apie 2 valandą nakties sulaukiau skambučio iš Sveikatos apsaugos ministro, kuris patikino apie pirmąjį atvejį Lietuvoje. Aurelijus Veryga liepė ruoštis, nes turėsime daug darbo ir žiniasklaidos dėmesio – taip ir įvyko. Trečią valandą nakties visa ligoninės vadovybė susirinko, o devintą valandą ryte visi susirinkome į spaudos konferenciją ir buvo aptartas pirmasis COVID-19 atvejis Lietuvoje. Atrodė, kad galbūt išvengsime koronaviruso Lietuvoje, bet pirmasis atvejis įrodė, kad laukia rimti dalykai“, – prisiminimais iš įsimintinos nakties dalinasi R. Mažeika.

Šiaulių ligoninės direktorius neslepia, kad pirmoji banga Lietuvoje praėjo gan lengvai. Labai greitai griežto karantino ribojimai buvo priimti dėl tuo metu rimtos situacijos Kinijoje. Nerimo daug buvo ir visuomenės tarpe, ir medikų.

„Mes nežinojome šitos ligos, neįsivaizdavome, ko laukti ir tikėtis. Diagnostikos ir gydymo galimybės buvo tik pradinės. Jeigu dabar žvelgiant į praeitus metus, tai labai gerai, kad pirmoji banga buvo tokia trumpa ir leido pasiruošti antrajai koronaviruso bangai. Antroji COVID-19 banga labai stipriai palietė Šiaulių ligoninę, bet mes tam buvome pasiruošę. Medikai per antrąją bangą patyrė sunkius psichologinius iššūkius, parodė aukščiausią pilotažą ir visišką atsidavimą savo profesijai“, – pasakoja ligoninės direktorius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite