Angle down Atgal

Pirmą kartą Kaune bus švenčiama Laimės diena

Tarptautinės laimės dienos ambasadoriais tapo projekto „Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022“ komanda, kuri yra įsitikinusi, kad Kaunas - laimingų žmonių miestas.

Kovo 20-ąją pirmą kartą Kaune bus švenčiama Laimės diena. Kauniečiai ta proga kviečiami susipažinti, bendrauti ir dalintis geromis emocijomis. Rengėjų teigimu, laimės jausmas turi 10 gairių, į kurias ir pateks visi tądien Kaune bei Kauno rajone vyksiantys renginiai ir iniciatyvos. Tai - „Duodu“, „Bendrauju“, Judu“, „Suvokiu“, „Bandau“, „Planuoju“, „Nesustoju“, „Jaučiu“, „Priimu“ ir „Dalyvauju“. Prie šios Kauno miesto ir rajono šventės jungiasi bendrovės „Kauno autobusai“, Kauno oro uostas, „Lietuvos geležinkeliai“, Kauno „Žalgiris“, miesto teatrai, muziejai, galerijos, kavinės, restoranai, miesto bei rajono bendruomenės ir gyventojai

„Laimingas miestas prasideda ir baigiasi laimingais žmonėmis“, - pabrėžė „Kaunas 2022“ programos „Dizainas laimei“ kuratorė dr. Jūratė Tutlytė. Ji akcentavo, kad tokie svarbūs elementai kaip saugios gatvės, galimybė užtikrinti visavertį šeimos gyvenimą ir sutvarkyta gyvenamoji aplinka nėra vieninteliai žmogiškąją laimę lemiantys faktoriai. Nemažiau svarbu yra gatves bei pastatus užpildantis turinys ir atmosfera. Tai - žmonių tarpusavio santykiai, vidinės nuostatos, nusiteikimas veikti, noras ir galimybė reikštis ir tobulėti.

„Šiandien jau tampa įprasta, kad šiuolaikinių miestų sėkmė, gerovė matuojama ne tik ekonominiais rodikliais. Laimė tampa viena svarbiausių gero gyvenimo mieste sąlygų. Laimės diena - puiki „KEKS 2022“ iniciatyva, prie kurios jungiasi ir savivaldybė. Tikimės, kad Laimės diena taps tradicija, o laimingų žmonių Kaune tik daugės“, - pabrėžė Kauno vicemeras Simonas Kairys.

Anot savivaldybės atstovės Renatos Bartusevičiūtės, kovo 20-ąją Kauno savivaldybė skelbia atvirų durų diena. Vidurdienį rūsyje esančioje buvusioje savivaldybės valgykloje vyks visiems atviri suneštiniai pietūs kartu su savivaldybės komandos nariais. Tai bus puiki proga kartu miestiečiams ir savivaldybės darbuotojams susitikti, papietauti, susipažinti, pabendrauti.

Kauniečių taip pat laukia ir 3 nemokamos ekskursijos po istorinį savivaldybės pastatą, kuris ankščiau buvo Taupomųjų kasų rūmai. Šių rūmų statyboms tuometinės laikinosios sostinės reprezentacinėje gatvėje buvo skiriamas ypatingas dėmesys, o 1940-aisiais duris atvėręs pastatas tapo vienu iš reikšmingiausių Laisvės alėjos akcentų. Daug netikėtų faktų ir paslapčių apie savivaldybės pastatą atskleis tarpukario architektūros gidas, iniciatyvos „Ekskursas“ koordinatorius Algimantas Grigas.

Po pietų Kauno meras Visvaldas Matijošaitis kauniečius pakvies arbatos. O Laimės dieną savivaldybėje vainikuos vakare prasidėsianti nemokama režisieriaus Sauliaus Baradinsko ir komiko Olego Šurajevo filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ peržiūra. Po filmo kauniečiai bus kviečiami drauge su filmo kūrėju O. Šurajevu padiskutuoti apie nuotaikingą nuotykių komediją, kuria minimas atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetis.

Tarptautinę laimės dieną pirmą kartą 2013 metais inicijavo Jungtinės Tautos, kaip progą stiprinti vieną svarbiausių žmogaus gyvenimo principų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite