Angle down Atgal

Pirmą kartą Baltijos šalyse rengiamas tarptautinis aviacijos, šviesų ir garso festivalis vyks Kauno rajone

Įspūdingas renginys savaitgalį daugelį vilios į Kauno rajoną. Rugsėjo 14-ąją, šeštadienį, Kačerginės „Nemuno žiede” vyks pirmą kartą Baltijos šalyse rengiamas šviesų ir garso festivalis „Light on“. Nakties dangų nušvies 20 šviečiančių dronų, nuskambės Leon Samov, „Electic ladies” ir kitų atlikėjų koncertas, įspūdingą pasirodymą surengs tris kartus pasaulio aviamodelių čempionas Donatas Paužuolis bei svečias iš Jungtinės Karalystės Markas Jefferies.

„Kačerginėje rodysiu pasaulio čempionatui Italijoje parengtą programą, kurią papildysiu įvairiais specialiaisiais efektais,” – žada 39 kartus Lietuvos ir tris kartus pasaulio radijo bangomis valdomų aviamodelių čempionas D. Paužuolis. Lėktuvų modeliais jis susižavėjo būdamas vienuolikos metų. „Pirmieji modeliai buvo pagaminti iš putplasčio, o mano mokytojas buvo tėtis Rimutis Paužuolis, puoselėjęs šią sporto šaką net tada, kai tam buvo labai mažai galimybių,” – pasakojo sportininkas.

Būti nuolatos apsirūpinusiais įvairia šiuolaikine technika – tokia radijo bangomis valdomų modelių pilotų kasdienybė. Ypač svarbu turėti saulei atsparių medžiagų, atsarginių akumuliatorių. „Sudėjus viską, susidaro solidus krovinys,” – tvirtino Donatas. Jis prisiminė, kaip kartą Paryžiuje, dėl netoli Eifelio bokšto palikto automobilio su įvairia įranga kilo didelis sujudimas. Kažkas pastebėjo laidais apvyniotus akumuliatorius ir pranešė specialiosioms tarnyboms. Netrukus buvo net uždaryta gatvė. „Pamanė, kad mes teroristai,” – šypsojosi D. Paužuolis.

Akrobatinių radijo bangomis valdomų aviamodelių varžybas sudaro dvi pagrindinės rungtys – pilotažo ir meninės akrobatikos. Pastarojoje pilotams suteikiama daugiau laisvės improvizuoti. Svarbu atrasti kokią nors naują figūrą, parodyti unikalų triuką. Ne vieną tokį triuką, skambant muzikai ir skleidžiantis spalvotiems dūmams, pamatys ir Kačerginės trasoje vyksiančio „Light on” festivalio dalyviai.

Pasak šios įspūdingos šventės rengėjų, nakties dangų nušvies fejerverkų šou, kuriame dalyvaus Lietuvos, Latvijos ir Estijos komandos. Lenkijos „Droneland Poland” komanda pristatys unikalų naktinį dronų šou, kuris matysis ir už Kačerginės ribų. „Tik nepamanykite, kad tai - NSO,” ؘ– šypsojosi „Droneland Poland” vadovas Tomaszas Szabelskis.

Įspūdingoje aviacijos, muzikos bei šviesų šventėje pasirodys ir svečias iš Jungtinės Karalystės M. Jefferies, sėsiantis už naujutėlaičio „Extra 330” lėktuvo vairo.
ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite