Angle down Atgal

Piligriminė kelionė į Punską ir Augustavą

Rugpjūčio 15-ąją Žolinės dieną po šventųjų Mišių net keturiasdešimt Igliaukos šv. Kazimiero parapijos tikinčiųjų kartu su klebonu Remigijumi Maceina vyko į piligriminę kelionę į Lenkiją.

Punske Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo bažnyčioje kartu su Lenkijos lietuviais meldėmės, giesmėmis šlovinome Dievo Motiną, klausėmės vyskupo Liongino Virbalo homilijos.

Nepaprastą įspūdį paliko didžiulė procesija, kurioje buvo nešami Punsko bendruomenių altorėliai, skirti Mergelei Marijai, pagaminti iš įvairiausios gamtinės medžiagos: rugių, kviečių varpų ir gėlių.

Prie bažnyčios stebino gundantis kermošius. Čia galėjai nusipirkti visko: medaus, „baronkų“, mėsos gaminių, rankdarbių, puodų, puodynėlių ir visokių kitokių grožybių bei skanėstų.

Po šv. Mišių sėdome į autobusą ir važiavome į Augustavą, kurortinį miestą, įsikūrusi tarp trijų ežerų, dar vadinamų Šiaurės Venecija, kur laukė pasiplaukiojimas laivu garsiuoju Augustavo kanalu, pastatytu dar XIX a. ir turinčiu 16 šliuzų. Kanalo ilgis – net 101 km.

Pasidžiaugę nuostabiais gamtos vaizdais, kupini patirtų įspūdžių, praturtėję dvasiškai vėlai vakare sugrįžome į Igliauką.

Kelionę rėmė Marijampolės savivaldybės administracija, kuriai esame dėkingi už patirtą kelionės džiaugsmą, patirtą bendrystę ir artumą su Dievu.

Jurgita SPŪDIENĖ

Igliaukos šv. Kazimiero parapijos katechetė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite