REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Gegužės 19 d. 15:10

Pilietinė akcija subūrė Lietuvos regionus kovai su šešėline ekonomika

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


220109

Kasmetinės, jau tradicija tapusios akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ savaitė, subūrė Lietuvos politikus, visuomenininkus, verslo ir valstybinių institucijų, jaunimo bei kitų organizacijų atstovus kovai su šešėline ekonomika daugiau nei 80 miestų ir miestelių. VMI teigimu Lietuvoje per praėjusius metus nesumokėtų mokesčių suma siekia 190 mln. eurų.


Foto galerija:

sioje-salyje-nera-vietos-seseliui-2017-11.jpg
sioje-salyje-nera-vietos-seseliui-2017-9.jpg
sioje-salyje-nera-vietos-seseliui-2017-10.jpg
sioje-salyje-nera-vietos-seseliui-2017-8.jpg
sioje-salyje-nera-vietos-seseliui-2017-6.jpg
sioje-salyje-nera-vietos-seseliui-2017-7.jpg
sioje-salyje-nera-vietos-seseliui-2017-4.jpg
sioje-salyje-nera-vietos-seseliui-2017-3.jpg
sioje-salyje-nera-vietos-seseliui-2017-1.jpg

Šiemet ypatingas dėmesys skirtas Lietuvos regionams. „Pasibaigus šių metų akcijai, džiaugiamės išskirtinai dideliu regionų įsitraukimu. Tarp susitikimuose dalyvavusių institucijų atstovų ir vietos gyventojų užsimezgė glaudesni ryšiai. Tikime, kad tik atviras valstybės institucijų, verslo atstovų ir žmonių bendravimas gali paskatinti visuomenę spręsti mūsų šalies ekonomikos problemas“, – pažymi Rūta Skyrienė, iniciatyvos „Baltoji banga“ tarybos pirmininkė ir asociacijos „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė.

Diskusijų dalyviai pastebėjo, kad prie skaidraus verslo plėtros Lietuvoje prisideda užsienio investuotojai: „Vakarietiškam verslui – skaidraus ir socialiai atsakingo verslo principai – jų veikloje yra kertiniai. Tai jiems įprasta ir natūralu. Žengdamas į Lietuvą toks verslas atsineša ne tik sukauptas patirtis, bet ir diegia skaidraus verslo praktiką skleisdamas pavyzdinę darbo kultūrą mūsų šalyje“.

Lietuvos regionuose – susitikimai su gyventojais

Visoje Lietuvoje akcijos savaitę vyko įvairūs susitikimai gyventojams su valstybinių institucijų, verslo ir nevyriausybinių organizacijų atstovais, mokytojai rengė edukacines pamokas, kuriose jaunajai kartai pasakojo apie šešėlinės ekonomikos žalą.

Viename Lietuvos miestų, Jurbarke, vykusiame susitikime VMI, Darbo inspekcijos, „SoDra“, „Baltosios bangos“, verslo, nevyriausybinių ir jaunimo organizacijų atstovai nagrinėjo šešėlio skriaudą valstybei. „Džiaugiuosi, kad verslas tampa vis labiau socialiai atsakingas, gyventojai labiau domisi, kaip paskirstomi jų sumokami mokesčiai. Visa tai prisideda prie geresnės gyvenimo kokybės regionuose“, – teigė Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

Jam pritarė iniciatyvos „Baltoji banga“ koordinatorė Ieva Lapeikienė: „Labiausiai džiugina tai, kad šiame mieste situacija pamažu keičiasi, o skaidrus verslas laikosi socialinės atsakomybės principų ir kuria pridėtinę vertę visam miestui“, – sakė ji.

Jaunimas kalbėti apie šešėlį renkasi kitaip

Prie akcijos aktyviai prisijungė nevyriausybinės jaunimo organizacijos ne tik dalindamos skrajutes, bet ir pasiūlydamos netradicinių veiklų, kurios jaunimui patraukliais būdais skatino domėtis bei kalbėti apie vyraujančias ekonomines problemas. Akcijos savaitę visoje Lietuvoje organizuojami intelektualūs komandiniai žaidimai – „protų mūšiai“. Penktadienio popietę jaunimo organizacijos kviečia į „QR“ kodų medžioklę Vilniaus miesto centre. Rungtyniaudami žaidime „Skaidriu keliu“, dalyviai įgis naudingų žinių ir patarimų, kaip elgtis susidūrus su neskaidria veikla savo aplinkoje.

Akcijai neabejingi Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai įsiamžinti galėjo V. Kudirkos aikštėje pastatytoje foto-būdelėje, kurioje noriai fotografavosi ir pats Ministras Pirmininkas.

Kaip ir kasmet, akciją organizuoja asociacija „Investors' Forum“ kartu su skaidraus verslo ženklinimo iniciatyva „Baltoji banga“. Prie akcijos įgyvendinimo aktyviai prisideda LR Prezidentūra, Vyriausybė, „Sodra“, Valstybinė mokesčių inspekcija, Valstybinė darbo inspekcija, Lietuvos darbo birža, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Valstybinė ligonių kasa, „Lietuvos Junior Achievement“, miestų ir rajonų savivaldybės, verslo bei nevyriausybinės organizacijos.

Akcijos partnerė Valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad apie mokestinius pažeidimus ar pastebėtą kitokią neskaidrią veiklą gyventojai gali pranešti paskambinę pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniąja programėle „Pranešk“, taip pat užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt ar apsilankę Mokesčių inspekcijoje.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA