Angle down Atgal

Piliakalnių aidai vėl aidėjo Aukštadvaryje

Liepos 1 dieną Aukštadvario regioninio parko kiemelyje vyko kasmetė poezijos šventė „Piliakalnių aidai 2021“. Į renginį visus kvietė Juozo Banuškevičiaus trimito garsai, simbolizuojantys kūrybinės minties ir piliakalnių stiprybę. Aukštadvario regioninio parko direkcijos bei Aukštadvario, Užuguosčio, Onuškio, Vyšniūnų bibliotekų iniciatyva vėl atgijo tradicinė šventė, viliojanti menininkus, literatus, muzikantus.

Renginio vedėjos ir organizatorės – Aukštadvario regioninio parko vyresnioji kultūrologė Rita Balsevičiūtė ir Aukštadvario bibliotekos vedėja Ramunė Jarmalavičiūtė – pristatė poezijos šventės dalyvius, svečius.
Šių metų poezijos šventė-popietė „Piliakalnių aidai“ dedikuota poetui Vytautui Mačerniui, per savo trumpą gyvenimą sukaupusiam nemažą literatūrinį palikimą. Aukštadvario poetas, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas Algirdas Almantas pristatė Vytauto Mačernio kūrybą ir paskaitė savo eilėraštį apie Pilaitės piliakalnį.
Į poezijos šventę susirinko gražus būrys kviestinių poetų iš Trakų, Vyšniūnų bei vietinių aukštadvariečių. Šventėje dalyvavo ir Aukštadvario gamtos suviliota, Mikalavos kaime gyvenanti baltarusių kilmės poetė Vanda Martins. Onuškio bibliotekininkė Inga Gackienė skaitė Vandos Martins eilėraščius, išverstus į lietuvių kalbą. Temperamentingoji poetė paskaitė eilėraščius savo gimtąja kalba, turinčia sąsajų su seniausia lietuvių kalba.
Poezijos šventėje dalyvavo ir savo eiles skaitė aukštadvarietis – drožėjas, skulptorius, poetas, Vytauto Mačernio giminaitis Bronius Mačernis. Jis pasidalijo prisiminimais apie giminaitį Vytautą, perskaitė savo eilėraštį. Vėliau savo eilėmis dalinosi ir kiti aukštadvariečiai bei Trakų literatai.
Vyšniūnų kaimo bibliotekos bibliotekininkė Živilė Višniauskienė paskaitė fragmentus apie Aukštadvarį iš Vladislovo Honorijaus Kondratovičiaus Sirokomlės aprašų „Iš Vilniaus po Lietuvą“. Skaitovės – Egidija Valkauskienė ir Živilė Židanavičienė – pristatė Vyšniūnų poetės Daivos Martinjanovienės kūrinius.
Užuguosčio kaimo bibliotekos bibliotekininkė Rasa Žvirblienė paskaitė Vytauto Mačernio eilėraščius, palinkėjo kurti, nesirgti ir būti tvirtiems.
Skaitovų programą gražiai papildė dainos ir muzikiniai kūriniai. Dailininkė Rasa Savickienė pristatė sukurtus suvenyrus bei papuošalus, sukurtus Aukštadvario krašto liaudies sakmių bei Pilaitės piliakalnio archeologinių radinių motyvais.
Tai buvo labai graži ir nuotaikinga poezijos šventė, nors šiemet ir kiek pavėlusi, kaip ir visas Poezijos pavasaris. Džiugu, kad senjorai, bibliotekininkai, visi poeziją mylintys žmonės, išvarginti ilgo karantino, vėl galėjo gyvai bendrauti.
Pabaigai – Užuguosčio bibliotekininkė Rasa Žvirblienė paskaitė Vytauto Mačernio eilėraščius, palinkėjo kurti, nesirgti ir būti tvirtiems.
Rita Balsevičiūtė atsisveikino iki kitų metų ir kaip kasmet pakvietė pabendrauti prie etnografinių vaišių stalo. Čia prisijungė ir itin veikli aukštadvarietė Veronika Pilipavičienė, pavaišinusi visus medumi ir sūriu.
Rita Balsevičiūtė
Aukštadvario regioninio parko vyr. specialistė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite