Angle down Atgal

Piktnaudžiavimą tiriantys Kalėjimų departamento kriminalistai krėtė profesinę sąjungą

Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai dėl galimo piktnaudžiavimo ir dokumento klastojimo pirmadienį atliko kratas Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos skyriuje.

„Informacijos patikrinimui ikiteisminio tyrimo veiksmų metu paimti Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos skyriaus dokumentai, galintys turėti reikšmės tyrimui“, – pranešė departamentas.

Anksčiau apie šią kratą pranešė pati profesinė sąjunga, ji šiuos veiksmus sieja su kritika Kalėjimų departamento Kriminalinei žvalgybai.

„Daugiau nei keistai atrodo, kai Kalėjimų departamento Kriminalinė žvalgyba piktnaudžiavimu kaltina net ir bausmių vykdymo sistemoje nedirbančiuosius. Akivaizdu, kad profsąjungos užmynė ant šios institucijos nuospaudos. Tačiau primename, kad profsąjungų veiklą reglamentuoja ir gina įstatymai, todėl toks galios demonstravimas netoleruotinas ir absurdiškas“, – pranešime cituojamas Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas.

Tiek Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga, tiek Lietuvos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga teigia ne kartą sulaukusios užuominų, kad nederėtų viešai kelti problemų, kylančių bausmių vykdymo sistemoje.

Jų žiniomis, ikiteisminis tyrimas dėl profesinės sąjungos veiklos pradėtas vasario 13 dieną.

Profsąjungų atstovai teigia, kad krata nebuvo sankcionuota teismo ir tai kelia labai daug klausimų dėl jos būtinybės ir skubos, „sudaro nuomonę, kad taip galimai siekiama išbalansuoti profsąjungų veiklą“.

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Giedrius Tarasevičius BNS šių teiginių sakė nekomentuosiantis.

„Jie sako, jie už savo žodžius tegu ir atsako“, – teigė jis.

Baudžiamojo proceso kodeksas numato, kad krata gali būti daroma motyvuota ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartimi.

Prokuroras taip pat neatskleidė, ar ikiteisminiame tyrime kam nors pateikti įtarimai.

Kalėjimų departamento vadovybė savo ruožtu akcentuoja, kad ši situacija nekeičia konstruktyvaus bendradarbiavimo su profesinėmis sąjungomis.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite