Angle down Atgal

Pietų Korėja įšaldytomis lėšomis sumokėjo Irano JT narystės mokesčius

Pietų Korėja panaudojo 18 mln. JAV dolerių vertės įšaldytą Irano turtą, kad sumokėtų Teherano narystės Jungtinėse Tautose mokesčius, sekmadienį pranešė Seulas.

Po tokios operacijos iš karto buvo atkurta Irano balso teisė.

Mokėjimas buvo atliktas penktadienį po to, kai buvo suderintas su Jungtinėmis Valstijomis ir Jungtinėmis Tautomis ir po to, kai Iranas pateikė „skubų prašymą“ Pietų Korėjai sumokėti mokesčius, nurodė Pietų Korėjos finansų ministerija.

Dėl JAV taikomų sankcijų dviejuose Pietų Korėjos bankuose yra įšaldyta daugiau nei 7 mlrd. JAV dolerių Irano lėšų iš prekybos nafta.

„Irano balsavimo JT Generalinėje Asamblėjoje teisės po šio mokėjimo turėtų būti atkurtos“, – nurodė ministerija.

Irano misija Jungtinėse Tautose agentūrai AFP nurodė, kad mokėjimas „atliktas“.

Iranas buvo trečias didžiausias Pietų Korėjos prekybos partneris Artimuosiuose Rytuose, kai Jungtinės Valstijos 2015 metais vienašališkai pasitraukė iš branduolinio susitarimo, kurį Teheranas buvo pasiekęs su pasaulio galingosiomis valstybėmis, ir vėl įvedė sankcijas.

Jungtinės Tautos anksčiau šį mėnesį pranešė dėl nesumokėtų narystės mokesčių stabdančios Irano balsavimo Generalinėje Asamblėjoje teises.

Pagal JT chartiją, valstybės narės teisė balsuoti sustabdoma, kai jos įsiskolinimai yra lygūs ar viršija narystės mokesčius už dvejus ankstesnius metus.

Dėl nesumokėtų narystės mokesčių Iranas balso teisės buvo netekęs ir pernai. Tuomet šalis nurodė dėl JAV taikomų ekonominių sankcijų negalinti sumokėti net minimalios sumos.

Tačiau po kelis mėnesius trukusių derybų Iranui buvo pritaikyta išimtis ir leista gauti prieigą prie JAV iždo departamento užblokuotų lėšų. Šalis balso teisę atgavo birželį, prieš pat naujų Saugumo Tarybos narių rinkimus.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite