REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2020 m. Balandžio 30 d. 14:34

Pietryčių Lietuvos turizmo maršrutas – norintiems pažinti Vilniaus kraštą

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


128414

Dažiausiai atostogauti norisi kažkur toli, atitrūkstant nuo kasdienybės, tačiau jei poilsiui turime tik savaitgalį, o iki atostogų dar reikia palaukti, galime pakeliauti ir vietomis, kurios yra šalia. Vilniaus regione gausu kultūros paveldo ir istorinių objektų: bažnyčios ir dvarai, legendas slepiantys mitologiniai akmenys ir senoviniai pilkapiai, unikalūs senovinių kaimų pastatai ir gražūs kraštovaizdžiai.

Norėdamos pritraukti į regioną didesnį lankytojų srautą, Vilniaus, Šalčininkų ir Švenčionių rajonų savivaldybių administracijos nusprendė kartu sukurti bendrą „Pietryčių Lietuvos turizmo maršrutą“, kurį įgyvendino remdamasi Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2016 m. gegužės 4 d. įsakymu Nr. 4-337 „Dėl 2014– 2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonės Nr. 05.4.1-LVPA-R-821 „Savivaldybes jungiančių turizmo trasų ir turizmo maršrutų informacinės infrastruktūros plėtra“ projektų finansavimo sąlygų aprašu Nr.1.“

Projekto lėšos buvo naudojamos projektuoti, gaminti ir įrengti ženklus, nuorodas, informacinius stendus, neįgaliesiems skirtas turizmo ženklinimo infrastruktūros priemones – taktilinius žemėlapius. Pagrindinė taktilinių žemėlapių ir modelių funkcija – padėti juos čiuopiančiam žmogui susidaryti bendrą vietos vaizdą.Taktilinių stendų tekstas pateiktas Brailio raštu, o jame pavaizduotas objektas - reljefinis. Tokiu būdu silpnaregiai galės ne tik perskaityti tekstą, bet ir suprasti, kaip atrodo lankomas objektas arba vietovė.

Iš viso projekto metu Vilniaus rajone įrengti 9 kelio ženklai, atsirado 8 informaciniai stendai, vienas taktilinis stendas, pritaikytas silpnaregiams, bei 3 išmanieji - informaciniai stendai.

Informaciniai stendai įrengti prie tokių objektų kaip Nemėžio mečetė, Rukainių Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia, Vilniaus krašto etnografinis muziejus Nemenčinėje, Juodšilių Palaimintojo Mykolo Sopočkos bažnyčia, Skurbutėnų koplyčia ir kt.

Pasak savivaldybės administracijos, šio turizmo maršruto tikslas – skatinti lietuvius bei Lietuvos svečius atrasti kelionių maršrutus Lietuvoje ir geriau pažinti dar mažai žinomas savo šalies vietas.

Vilniaus rajono turizmo informacijos centro informacija



REDAKCIJA REKOMENDUOJA