Angle down Atgal

„Pieno žvaigždžių“ valdybos pirmininkui J. Kvaraciejui - 25 tūkstančių eurų bauda

Lietuvos bankas (LB) nustatė, kad bendrovės „Pieno žvaigždės“ valdybos pirmininkas Julius Kvaraciejus, draudžiamu prekybos laikotarpiu netiesiogiai sudarydamas sandorį dėl šios bendrovės akcijų, pažeidė Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą dėl piktnaudžiavimo rinka.

Anot LB, pagal minėtą reglamentą, likus 30 kalendorinių dienų prieš paskelbiant tarpinę finansinę ataskaitą arba metų pabaigos ataskaitą, galioja prekybos draudimo laikotarpis. Jo metu vadovaujamas emitento pareigas einantys asmenys negali tiesiogiai arba netiesiogiai savo arba trečiojo asmens labui vykdyti jokios prekybos, susijusios su akcijomis, emitento skolos priemonėmis, išvestinėmis ar kitomis su jomis susijusiomis finansinėmis priemonėmis.

Bendrovės „Pieno žvaigždės“ vadovai neturėjo teisės sudarinėti tokių sandorių 2018 m. rugpjūčio 27 d. – rugsėjo 25 d., tačiau Lietuvos bankas nustatė, kad bendrovės akcininkas Rokas Kvaraciejus 2018 m. rugsėjo 7 d. įsigijo 72 279 akcijų už 78 061,32 euro.

Nustatyta, kad lėšų šiam sandoriui įvykdyti (80 tūkst. eurų) jam suteikė J. Kvaraciejus, taip pažeisdamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl piktnaudžiavimo rinka nustatytą draudimą emitento vadovaujamas pareigas einantiems asmenims sudaryti sandorius draudimo laikotarpiu. Apie pažeidimą, kurį nustatė LB, vėliau pranešė ir investuotojai.

Už šį pažeidimą LB valdyba skyrė J. Kvaraciejui 25 tūkst. eurų baudą.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite