Angle down Atgal

Pienligė ir jos priežastys

Nors tai nėra labai rimta ar pavojinga liga, tačiau ji pasireiškia itin nemaloniais simptomais ir yra pakankamai dažna, kadangi per savo gyvenimą bent kartą ja perserga dauguma moterų. Tad kokios priežastys nulemia šios ligos atsiradimą?

Viena iš pagrindinių ir svarbiausių priežasčių yra nepilnavertė mityba. Ir tai atrodo gana įprasta, kadangi nemažai moterų laikosi įvairių dietų ir tuomet, nepasirūpinus, kad gautumėte visų organizmui trūkstamų medžiagų, labai tikėtina, jog susidursite su šia liga. Aišku, prie to prisidėti gali ir didelis saldumynų vartojimas, tad jais nereikėtų piktnaudžiauti. Kiek mažiau, tačiau vis tiek įtakos gali turėti susilpnėjęs imunitetas, įvairių antibiotikų vartojimas, antsvorio problemos, lankymasis pirtyse ir baseinuose bei skydliaukės problemos.

Kodėl nereikėtų gydytis pačiam?

Prieš pradedant vartoti praktiškai bet kokius vaistus rekomenduojama bent jau pasikonsultuoti su gydytojais, kadangi kai kurių ligų simptomai gali būti labai panašūs, o žmonėms, neturintiems profesionalių žinių, medicininio išsilavinimo ir darbo šioje srityje patirties, gali būti sudėtinga identifikuoti konkrečią ligą bei jos sukėlėjus, kurie kartais būna netgi skirtingi, nors liga viena, todėl svarbu atsižvelgti ir į tai. Ne išimtis yra pienligė, kuri pakankamai dažna liga ypač tarp moterų. Kadangi šią ligą gali sukelti kelių skirtingų tipų grybeliai, todėl pirmiausiai reikia identifikuoti, koks sukėlėjas lėmė susirgimą, o tuomet jau atitinkamai, atsižvelgiant į jį, pasirinkti tinkamą preparatą, kadangi kitu atveju gydymas gali būti visiškai bevaisis.

Ar pienligė būdinga vyrams?

Dažniausiai šia liga serga moterys, tačiau būtų klaidinga manyti, kad tai yra tik šios lyties atstovių liga, kadangi ja susirgti gali ir vyrai, ir taip nutinka pakankamai dažnai. Tačiau dėl kitokios vyrų fiziologijos ši liga yra kiek retesnė, be to, ir gydymas yra paprastesnis ir, dažniausiai, trunka trumpiau, negu moterims. Dažniausiai, jis netrunka ilgiau, negu vieną savaitę, o kartais užtenka netgi vienos išgertos tabletės ir visi ligos simptomai pranyksta. Moterims gydymas gali trukti netgi iki dviejų savaičių, tačiau ne visada. Pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet ligą pavyksta išgydyti vien tik imuniteto pagalba ir vaistų visai nereikia, tačiau kartais ji gali ir pasikartoti po kažkiek laiko. O ligą sukeliantys priežastys yra gana panašios, aišku, liga gali atsirasti ir po lytinių santykių, tačiau simptomus vyrai gali pajusti ir po antibiotikų vartojimo, dėl susilpnėjusio imuniteto arba sergantys cukriniu diabetu.

Daugiau informacjos: https://infoguru.lt/pienlige/

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite