Angle down Atgal

„Pfizer“ ir „BioNTech“ prašo ES leisti jų vakcina nuo COVID-19 skiepyti 5–11 metų vaikus

Farmacijos bendrovės „Pfizer“ ir „BioNTech“ penktadienį paskelbė, kad pateikė prašymą leisti Europos Sąjungoje jų vakcina nuo COVID-19 skiepyti 5–11 metų vaikus.

Jei toks leidimas bus išduotas, tai bus pirmoji vakcina, kuria bus galima skiepyti nuo koronaviruso jaunesnius vaikus.

Savo pranešime „Pfizer“ ir „BioNTech“ nurodė, kad pateikė duomenis Europos vaistų agentūrai (EVA), taip pat ir jų vakcinos nuo COVID-19 tyrimo vėlyvosios stadijos rezultatus.

Tyrime dalyvavo daugiau nei 2 200 vaikų nuo šešių mėnesių iki 11 metų, jiems buvo sušvirkščiama mažesnė dozė nei įprastai skiriama suaugusiesiems.

Bendrovės teigė, jog šie rezultatai rodo, kad vaikams susiformuoja „stiprus imuninis atsakas“ ir kad vakcina yra saugi.

Šiuo metu Europoje ar Šiaurės Amerikoje nėra licencijuotų vakcinų nuo COVID-19, skirtų naudoti jaunesniems nei 12 metų vaikams.

Europos Sąjungoje 12 metų ir vyresnius vaikus leidžiama skiepyti „Pfizer-BioNTech“ ir „Moderna“ sukurtomis vakcinomis.

JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) gegužę leido naudoti „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakciną nuo COVID-19 12–15 metų vaikams.

Anksčiau šį mėnesį „Pfizer“ ir „BioNTech“ kreipėsi į FDA, kad ši išduotų leidimą ekstremaliomis sąlygomis naudoti jų vakciną nuo koronaviruso 5–11 metų vaikams skiepyti.

Jungtinėse Valstijose „Pfizer-BioNTech“ vakcina buvo visiškai, oficialiai patvirtinta rugpjūtį, todėl šalyje jau yra galimybė skiepyti jaunesnius vaikus, jeigu tai rekomenduoja gydytojas. Tačiau JAV tarnybos perspėjo vengti taip elgtis, kol dar nėra gauti visi duomenys apie preparato saugumą.

 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite