Angle down Atgal

Petro Rakštiko kūrybos parodos „Latifundai“ atidarymas

2022 m. sausio 20 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Šiaulių dailės galerijoje (Vilniaus g. 245) atidaroma Petro Rakštiko kūrybos paroda „Latifundai“.

„Latifundai – niekaip nepavadinami, nes žmonės jų nemato. Tiesa, vienas kitas retsykiais girdi. Dažniausiai psichiatrai, bet jie neprisipažįsta. Todėl latifundai ir neturi liaudyje paplitusio vardo. Pavidalas: energijos srautas. Pagal jo pobūdį galima spėti, kad yra du latifundų egzemplioriai, bet gali būti ir vienas. Gali būti ir nė vieno. Tasai srautas yra elipsės formos, energijos praradimo koeficientas – nulis.“ (Iš Donaldo Kajoko romano „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“.)

„Gimiau 1956 metų gruodžio 18 dieną. Suvalgiau jubiliejinį tortą. Praeitame amžiuje drožiau medį. Didžioji dauguma šios parodos darbų sukurta 2021 metais. Dabar užsiimu piešiniais, tapyba, grafika, keramika, fotografija.

Esu Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Bandau laikytis planų, bet du mano augintiniai katinai uodegomis mojuoja ir murkia skirtingai. Klausau vieno – piešiu. Kitas rekomenduoja tapyti, bet ir lipdyti norisi. Norus sunku suvaldyti. Gali daug norėti, o bus kaip bus. Puolęs į balą sausas neliksi. Gaivinanti maudymosi procedūra sveika, bet dugne pasitaiko ir aštrių akmenukų. Baloje seną grimą nuplauti gali – gali ir save pamatyti. Iš dangaus krinta viskas: snaigės, lietus, vaisiai, mintys, sėkmės ir nesėkmės. Reikia tik pasilenkti ir pasiimti.

Vasarą stebėjau, kaip sraigė pusdienį lipo į stulpą. Užlipusi nieko nerado, iki vakaro kopė žemyn. Pasitaiko. Taip ir dirbančiam – nežinai, kuo kelias baigsis. Intuicija kalba tyliai. Jos klausydamas renku idėjas darbams. Mano darbai – intriguojantis kelias į paslapčių karalystę, liudijimas, pėdsakas, kryžiaus kelio būties ženklas. Daugelis mano išgalvotų figūrų personažų – belyčiai monstrai, apgyvendinti plokštumoje be dangaus, be žemės, be namų, be daiktų. Net kelnių jiems neužmoviau.

Mane domina netikėti, iš atsitiktinumų sulipdyti dariniai, keistumas, alogizmai, linijų rebusai. Nevengiu kvailiojimo. Taip randu kažką sau dar nematyta. Sniegas baltu uždengia žemę. Eini – lieka pėdsakai tamsūs. “ – Petras Rakštikas

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite