Angle down Atgal

Perspėjimas tėveliams: kūdikių mišinukuose – daugiau cukraus negu limonade

Nerimą keliantis naujas tyrimas atskleidė, jog kūdikiams skirtuose mišinukuose kai kuriais atvejais gali būti net dukart daugiau cukraus negu „Fantoje“, rašo Metro.co.uk.

Mokslininkai išsiaiškino, kad paruošti naudojimui mišinukai kūdikiams iki 12 mėnesių amžiaus turi net iki 8,7 g pridėtinio cukraus 100 mililitrų mišinuko, palyginus su 4,6 g cukraus 100 mililitrų „Fantos“.

Iki 60 procentų moterų išsivysčiusiose šalyse maitina savo vaikus mišinukais.

Tyrimą atliko Gemma Bridge iš Lidso Beketo universiteto ir burnos sveikatos profesorius Ramanas Bedi iš Londono karališkojo koledžo. Jie įspėja, kad pridėtinis cukrus gali turėti įtakos įvairiems vaikų sveikatos sutrikimams, įskaitant nutukimą ir dantų ėduonį.

8,7 g – tiek pridėtinio cukraus daugiausiai aptikta viename iš tirtų mišinukų. Šis kiekis viršija Europos Parlamento rekomendaciją riboti cukraus kiekį kūdikiams skirtuose mišinukuose iki 7,5 g 100-ame mililitrų.

Tyrėjai atkreipia dėmesį į tai, jog motinos pienas turi iki 7 g cukraus, tačiau tai yra natūrali laktozė, atitinkanti specifinius kūdikio poreikius.

„Nors motinos pienas taip pat yra saldus ir suteikia daug energijos, jame esantis cukrus daugiausiai yra laktozė, kurios sudėtis specifiškai atitinka augančio kūdikio poreikius“, – skelbia tyrimo išvados.

„Kita vertus, kūdikiams skirti pieno mišinukai turi standartizuotą sudėtį bei pridėtinio cukraus, įskaitant kukurūzų sirupą, kuris yra pridedamas gamybos eigoje bei nėra randamas motinos piene. Tai kenkia kūdikiams, nes didelis pridėtinio cukraus suvartojimas gali prisidėti prie dantų ėduonies, prastos mitybos bei nutukimo“, – teigia mokslininkai.

Jie taip pat įspėja, jog aukšti cukraus lygiai gali turėti įtakos ir vaikų mitybos įpročiams ateityje, jiems išaugus iš mišinukų. Tyrimas, kuris buvo publikuotas Britanijos odontologijos moksliniame žurnale, taip pat atkreipia dėmesį į tai, jog kai kurie kūdikių mišinukų gamintojai savo prekes reklamuoja kaip naudingesnes už motinos pieną. Tai prieštarauja Pasaulio sveikatos organizacijos taisyklėms, todėl tyrimo autoriai ragina griežčiau reglamentuoti mišinukų rinką.

Pagal Metro.co.uk

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite