Angle down Atgal

Perspėja poilsiautojus: paplūdimiuose ypač suaktyvėjo geliantys vabzdžiai, tokių metų dar nebuvo

Baltijos jūros skalaujamas Klaipėdos pakrantes prižiūrintys „Klaipėdos paplūdimiai“ antradienį išplatino perspėjimą poilsiautojams: šiuo metu prie jūros ypač suaktyvėjo kraujasiurbiai uodai ir geliantys vabzdžiai.  

„Gerbiami poilsiautojai, informuojame, jog šiuo metu itin suaktyvėjo geliantys vabzdžiai (širšės, vapsvos, bitės ir kt.) paplūdimiuose. Būkite atidūs ir saugokite save“, – socialiniame tinkle „Facebook“ įspėja BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“.

Jiems antrina ir patys poilsiautojai. „Šiuo metu prie jūros tikrai neįmanoma būti“, „pajūryje vabzdžių kritiškai daug“  – sako paplūdimius šiomis dienomis aplankę žmonės. Dalijasi jie ir įkandimų, sugėlimų nuotraukomis.

Apie tai, kad Lietuvoje šią vasarą apskritai suaktyvėjo vabzdžiai, Etaplius.lt jau rašė savaitgalį. Manoma, jog šiemet kraujasiurbių ir geliančių padarų yra daugiau dėl drėgnesnių, karštesnių nei įprastai orų. Keisčiau tai, jog sausose vietose, tokiose kaip paplūdimiai, įprastai jų nesutiksi. Šie metai – išimtis, o kai kurie poilsiautojai netgi tikina, kad vabzdžiai atskrenda iš jūros. „Gal tai biologinis karas“, – teorijas kuria internautai.

Gamtininkai įspėja, kad labiausiai uodai gelia prieš saulėlydį ir prieš aušrą. Dienos metu šie vabzdžiai nėra tokie aktyvūs, tačiau poilsiautojus gali varginti kraujasiurbiai sparvos, gyliai, akliai.

Uodai vienus žmones gelia labiau negu kitus. Tyrimais nustatyta, kad įtakos turi tokie veiksniai kaip žmogaus kraujo grupė, prakaito kvapas, kūno šiluma, iškvepiamas CO2 kiekis.

Apsisaugoti nuo vabzdžių įkandimų galima ir natūraliomis priemonėmis. Uodams nepatinka mėtų, levandų, citrusinių vaisių, pelargonijų, bazilikų aromatai.

Daugiau skaitykite: Paaiškėjo, kodėl šią vasarą tiek daug uodų. Kaip apsisaugoti?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite