Mokiniai Rėkyvos filiale. Bibliotekos nuotr.
Angle down Atgal

Personažo kūrybinės dirbtuvės su Dainiumi Šukiu

Spalio 4 dieną į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialą (Energetikų g. 7)  atkeliavo Šiaulių Rėkyvos progimnazijos 4 klasė (mokytoja Inga Grigelienė). Įgyvendinant projektą: „Biblioteatras: knygos virstančios realybe“ į biblioteką atkeliavo svečias – iliustratorius, vaikiškų knygelių autorius Dainius Šukys.

Apie autorių

D. Šukys yra šiaulietis, todėl labai džiaugiasi, kad yra kviečiamas vietinių mokyklų ir bibliotekų! Patį piešimą pamėgo vaikystėje, kuomet močiute jam padovanojo akvarelę. Pats autorius iliustruoja ir maketuoja tiek savo tiek kitų autorių knygas. Geriausiai žinomos šios autoriaus knygos „Skaniausias vaikas“; „Blynų slibinas“; „Buliaus kalnas“.

Kūrė bendrą istoriją

Kad lengviau įsivaizduotų pasakų kūrėjo darbą, pasitelkus paveikslėlius visa klasė kūrė bendrą istoriją. Istorijos pradžią sukurti padėjo pats autorius: pavaizduodamos liūto – miško karaliaus paveikslą. Tik jam iškilo bėda – kažkas pavogė jo karūną, ir kas ją pavogė? Tada buvo traukiamos kitų miško gyvūnų kortelės bei kituose kortelėse pavaizduotos atskiros situacijos, kuriuose pavaizduoti tam tikri veiksmai, galop pasakos pabaigoje dingusios karūnos detektyvas buvo išspręstas – karūną pavogė gudragalvė lapė.

Kiekvienam savas personažas

Po smagios pasakos kūrimo dalies vaikų laukė įdomi kūrybinė užduotis – D. Šukys išdalino ketvirtokams lapus su atskiromis kūno dalimis, o jie turėjo iš jų sudėti savo herojų. Pats populiariausias veikėjas – zuikis, tačiau jie visi gavosi labai skirtingi. Mokiniai pažadėjo klasėje juos pabaigti, suteikti spalvas, o iš būsimų zuikių ir popierinių lėlių bibliotekos teatro erdvėje bus sukurti vaidinimai!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite