Angle down Atgal

Pernai muitininkai sulaikė iš viso pusę tonos kontrabanda gabentų narkotikų

Pernai muitininkai sulaikė iš viso pusę tonos – 491 kilogramą – kontrabanda gabentų narkotikų.

Tarp sulaikymų – ir stambios kelių šimtų kilogramų siuntos, ir kelių gramų siuntiniai iš Nyderlandų bei kitų Europos šalių, antradienį skelbia Muitinės kriminalinė tarnyba.

Daugiausiai sulaikyta hašišo – 284 kilogramai, bei ekstazio – 159 kilogramai. Pasak muitininkų, šie kvaišalai per Lietuvą dažniausiai dideliais kiekiais gabenami tranzitu iš Ispanijos į Rusiją – Sankt Peterburgą ir Maskvą, juos pervežant dalyvauja Rusijos ir Lietuvos piliečiai.

Pernai vasarį Kauno rajone ties Garliava muitinės pareigūnai sulaikė Rusijos piliečio vairuotą automobilį, kuriame po automobilio bagažine įrengtoje slėptuvėje buvo apie 200 įvairių dydžių paketų – 133 kilogramų hašišo. O spalio 29 dieną Lietuvos – Lenkijos pasienyje muitininkai sulaikė 159 kilogramus ekstazio ir 0,7 kilogramo kokaino siuntą, Lietuvos piliečio gabentą krovininiu vilkiku.

Pernai muitininkai taip pat sulaikė keliasdešimt kilogramų kanapių, kokaino, arabinio dusūno ir sintetinių kanabinoidų. Nemažai sulaikyta ir psichotropinių savybių turinčių, nelegaliai gabentų ar siųstų medikamentų.

Kvaišalus bando siųstis paštu

Pasak muitininkų, jau apie dešimtmetį pastebima kvaišalų siuntimosi paštu tendencija: dėl tokios narkotikų kontrabandos pradedama didžioji dalis ikiteisminių tyrimų, tačiau sulaikomi narkotikų kiekiai – itin maži.

Apie 65 proc. visų siuntų būna su 1–10 gramų narkotikų, rečiau, apie trečdaliu atvejų, siunčiama 10–100 gramų kvaišalų. Daugiau nei 100 gramų siųstis rizikuojama retai.

Dažniausiai paštu siunčiamas ekstazis, LSD, kanapės, kokainas, taip pat medikamentai, turintys psichotropinių medžiagų.

Devynios iš dešimties pašto siuntų su narkotikais Lietuvą pasiekia iš Europos šalių. Kaip ir ankstesniais metais, čia vyrauja Nyderlandų siuntėjai – iš čia pernai atkeliavo daugiau kaip pusė sulaikytų siuntų.

Pasak muitininkų, penkerius metus pastebimas iš Vokietijos su narkotikais siųstų siuntų skaičiaus didėjimas: pernai buvusi ketvirtoje vietoje pagal sulaikytų siuntų skaičių, šiemet Vokietija užima jau antrą vietą tarp šalių, iš kurių į Lietuvą dažniausiai siunčiami narkotikai (sudarė 12 proc. visų sulaikytų kvaišalų siuntų).

Trečioje vietoje atsidūrė Lenkija, iš kurios dažniausiai siunčiamas LSD, o ketvirtoje liko Ispanija. Taip pat pastebima, jog pastaraisiais metais labai sumažėjo iš Didžiosios Britanijos siunčiamų siuntų su narkotikais.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite