Angle down Atgal

Pernai metų pabaigoje streikavo 6,76 tūkst. švietimo ir mokslo darbuotojų

2019 m. paskutinį ketvirtį švietimo bei profesinės, mokslinės ir techninės veiklos įstaigų darbuotojai rengė įspėjamuosius streikus. Daugiausia streikuojančių įstaigų, kaip skelbia Statistikos departamentas, buvo Šiauliuose – mieste jų streikavo 40. Telšiuose streikavo 37 įstaigos, o Vilniuje – 36.

Įspėjamajame streike iš viso dalyvavo 6,76 tūkst. darbuotojų, kurie nedirbo 12,77 tūkst. valandų arba 1861 dieną, skelbiama Statistikos departamento pranešime spaudai.

Daugiausia darbo dienų dėl įspėjamojo streiko nedirbta Kauno, Vilniaus ir Šiaulių miestų švietimo ir mokslo įstaigose, o vidutinė surengto įspėjamojo streiko trukmė – 0,28 darbo dienos.

„Streikavusieji švietimo ir mokslo įstaigų darbuotojai nurodė šias įspėjamojo streiko skelbimo priežastis: nesutarimai dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties pakeitimo, darbuotojų darbo užmokesčio ir kitas“, – rašoma pranešime.

Iš viso šalyje nuo 2000 m., kai buvo pradėta rinkti streikų statistinė informacija, surengti 1 372 streikai (iš jų 739 įspėjamieji ir 633 tikrieji), kuriuose dalyvavo 54,2 tūkst. darbuotojų (įspėjamuosiuose – 33,4 tūkst., tikruosiuose – 20,7 tūkst.).

Streikų statistinis tyrimas neįtraukia duomenų apie akcijas, susijusias su darbo ginčais ar streikuojančių įstaigų palaikymu, piketus ir panašius įvykius.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite