Sportas2017 m. Lapkričio 4 d. 21:23

Pergalių serijas LRL čempionate pratęsė Kauno, Alytaus ir Klaipėdos klubai

19197

Po penktojo Lietuvos vyrų rankinio lygos turo sumažėjo dar viena ekipa, kuri nebūtų patyrusi pralaimėjimų. Kol kas po penkių turų taškų nebarsto tik Kauno „Granito-Kario“, Alytaus „Varsos-Stronglaso“ ir Klaipėdos „Dragūno“ ekipos, tačiau klaipėdiečiai vienomis rungtynėmis yra sužaidę mažiau.

Vilniuje vyko centrinės turo rungtynės, kadangi ten susitiko dar pralaimėjimų nepatyrusios ekipos - Vilniaus VHC „Šviesa“ ir Kauno „Granitas-Karys“. Kauniečiai šiame mače praktiškai nuo susitikimo pradžios perėmė iniciatyvą ir laikė rungtynių kontrolę. Mindaugas Urbonas įrodė, jog buvo ne veltui išrinktas geriausiu spalio mėnesio lygos žaidėju ir tempė savąją ekipą į priekį. Po pirmojo kėlinio Kauno „Granitas-Karys“ pirmavo rezultatu 17:12, o susitikimą laimėjo 30:25. Tai buvo jau penktoji Kauno ekipos pergalė naujajame „Vivus.lt“ rankinio lygos sezone.

Nugalėtojams 10 įvarčių pelnė Mindaugas Urbonas, 8 - Vaidas Drevinskas, 4 - Modestas Štarolis.

„VHC Šviesos“ gretose 8 kartus pasižymėjo Valdas Drabavičius, 5 - Jovydas Jurašius.

Ne ką prastesnis mūšis vyko tarp kitos sostinės ekipos „Vilniaus“ bei praėjusių metų vicečempionų Alytaus „Varsos-Stronglaso“. Alytiškiai sugebėjo pratęsti pergalių seriją ir rungtyniaudami išvykoje prieš visuomet gerai namie žaidžiančius vilniečius. Šiame mače Vilnius ekipos gretose vėl galima buvo matyti po pertraukos sugrįžusį Šarūną Sakalauską. Alytaus, kaip ir Kauno rankininkai, įsirašė taipogi penktąją pergalę ir kol kas žygiuoja itin užtikrintai. Susitikimą „Varsa-Stronglasas“ laimėjo 29:25.

Vilniaus komandai 8 įvarčius pelnė Karolis Antonovičius, 5 - Šarūnas Sakalauskas.

Alytaus ekipoje 8 sykius pasižymėjo Žygimantas Micevičius, 5 - Remigijus Čepulis.

„Nors sugrįžimas ne toks, kokio norėtųsi, bet šaunu buvo vėl žaisti su komanda Lietuvos rankinio lygoje po pertraukos. Pačios rungtynės buvo banguotos. Pradžioje labai gerai kovojome, bėgome į greitą puolimą. Antras kėlinys prasidėjo labai prastai, gal užmigome kėlinio pradžioje, bet šaunu, kad sukovojome ir nepaleidome rungtynių“, - sakė vilniečių žaidėjas Š. Sakalauskas.

„Rungtynės, kaip ir tikėjomės, buvo sunkios, aišku, niekada nebūna lengva atvažiuoti į Vilnių. Sunki pradžia, gynyba strigo, praleidome kelis, galima sakyti, įdomius įvarčius. Antrajame kėlinyje išėjome jau apšilę, pradžioje pabėgome, bet paskui tikriausiai per anksti patikėjome pergale ir rezultatas nėra toks, kokio norėtume“, - pabrėžė vienas alytiškių lyderių Žygimantas Micevičius.

Varėnoje dėl pirmosios pergalės šiame sezone bandė kautis šeimininkė „Ūla“ ir praėjusiame ture istorinę klubui pergalę jau iškovojęs Kauno KTU klubas. Nors Varėna jau turi įgijusi namų komandos statusą, tačiau gausiai savo numylėtinių palaikyti susirinkę varėniškiai pergalės neišvydo ir šįkart. Pirmajame kėlinyje tarp ekipų dar vyko lygi kova ir po 30 minučių rezultatas buvo lygus (19:19), tačiau Viliaus Juozaičio vedami lygos debiutantai solidžiau sužaidė antrąjį rungtynių kėlinį ir iškovojo antrą pergalę iš eilės. Galutinis rungtynių rezultatas - 42:35 KTU klubo naudai.

Mažiausiai intrigos laukta Šiauliuose, kur susitiko dar pergalių šiame sezone neiškovojus „Dubysa-Gubernija“ ir čempiono titulą ginantis Klaipėdos „Dragūnas“. Vis tik šiauliečiai nors liko be pergalių ir po šių rungtynių, tačiau lengvos kovos „Dragūnas“ negavo. Sužaidus pirmąsias 30 susitikimo minučių Klaipėdos klubo persvara siekė vos du įvarčius (16:14), tačiau antrojo kėlinio jau pačioje pradžioje svečiai sugebėjo dar šiek tiek padidinti atotrūkį ir tą persvarą išlaikyti iki pat susitikimo pabaigos. Klaipėdos „Dragūnas“ iškovojo ir ketvirtąją pergalę naujame sezone, šįkart rezultatu 33:27 įveikdamas garbingai besipriešinusią Šiaulių komandą. Kaip jau įprasta Šiaulių ekipoje ir vėl nesustabdomai žaidė Arūnas Tribė, o klaipėdiečius į priekį vedė ir Lietuvos rinktinės marškinėlius jau pasimatavęs Žanas Gabrielius Virbauskas, kuris į Klaipėdą persikėlė būtent iš Šiaulių klubo.