Sportas2020 m. Rugsėjo 15 d. 15:17

Pergalingi startai A. Mikėno memorialo sportinio ėjimo varžybose

145886

Rugsėjo 5 dieną Birštone jau 34 kartą vyko tarptautinės olimpinio vicečempiono Antano Mikėno memorialo sportinio ėjimo varžybos. Varžybų organizatoriai susidūrė su nemažais iššūkiais: šios varžybos dar pavasarį buvo atšauktos dėl karantino ir atkeltos į rudenį. Šis turnyras tradiciškai vykdavo pagrindinėje kurorto gatvėje, tačiau dėl gatvės rekonstrukcijos buvo iškeltos į miestelio stadioną.

Šių varžybų išvakarėse buvo atšauktas Baltijos šalių jaunučių, jaunių ir jaunimo sportinio ėjimo komandinis čempionatas, kuris organizuojamas būtent A.Mikėno memorialo sportinio ėjimo varžybų metu. Todėl neįvyko jonavietės Alitos Masionytės debiutas Lietuvos sportinio ėjimo rinktinės sudėtyje. Alita teisę atstovauti Lietuvai Baltijos šalių komandiniame čempionate iškovojo šių metų liepą vykusiame Lietuvos jaunių čempionate, kuriame užėmė trečiąją vietą.

A.Mikėno memorialo sportinio ėjimo varžybose A.Masionytei pavyko užfiksuoti puikų rezultatą, kuris tikrai būtų laikomas sėkmingu debiutu rinktinėje - jonavietė 5 km nuotolį, gerindama savo asmeninį rekordą visa minute, įveikė antra per 26 minutes 46 sekundes.

Taip pat antrąją vietą 10 km nuotolyje užėmė Marius Žiūkas, o dar du jaunieji jonaviečiai, pagerinę savo asmeninius rekordus 3 km sportinio ėjimo rungtyje, linksmai užlipo ant nugalėtojų pakylos: trečią vietą užėmė Gytis Voroninas, o jo pusbrolis Paulius Bagdonavičius tapo rungties nugalėtoju.

Varžybų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis, o jauniausia varžybų dalyvė - jonavietė Julija Valiukevičiūtė - buvo apdovanota išskirtinio dydžio žaislu, diplomu bei taure. Taip pat šių varžybų metu vyko buvusių ėjikų, o dabar - trenerių, teisėjų, ėjimo rėmėjų "Nostalgijos" ėjimas, kuriame dalyvavo ir Jonavos lengvosios atletikos trenerė Gražina Goštautaitė.