Pereinamąjį kambarį pavertė pavydėtina vaikų erdve

Vilnius
Reporteris Dovilė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Liudmila ir Sergejus Samogorockai su dviem vaikais gyvena standartiniame Vilniaus daugiabutyje. Negana to, kad butas ankštokas, vienas kambarys yra pereinamas – jame įsikūrę jau suaugęs poros sūnus ir paauglė dukra. Kaip suteikti šiai erdvei daugiau privatumo ir jaukumo, bei padaryti patrauklų jaunuoliams? Su tokiu iššūkiu susidūrė „Namų idėja su IKEA“ herojai – bute gyvenanti šeima ir dizainerė.

Nors Sergejus pats yra statybininkas, bet kaip gyvenime dažnai būna – batsiuvys pats yra be batų, ir jam kol kas pristigo laiko suremontuoti ir atnaujinti savo butą. Juolab, kad ir idėjų trūko, kaip padaryti vaikams skirtą kambarį ne tik jaukų ir gražų, bet ir patogų gyventi. Negana to, skiriasi ir vaikų dienotvarkės – sesuo keliasi gerokai anksčiau nei brolis ir besiruošdama į mokyklą jam trukdo, pro kambarį nuolat vaikšto kiti šeimos nariai.

Šeimai į pagalbą atskubėjusi dizainerė Toma Montvilaitė, pirmiausia aiškinosi visų šeimos narių lūkesčius. Išaiškėjo, kad jau suaugęs sūnus namie būna mažai – daug dirba ir namo grįžta tik pernakvoti, taigi jam reikalinga tik patogi lova išsimiegoti, o paauglė sesuo čia leidžia daugiau laiko: ruošia pamokas, susitinka su draugėmis ir svajoja apie jaukų kampelį makiažui darytis.

Tuo tarpu namų šeimininkai atskleidė, kad labai trūksta vietos daiktams susidėti. „Didžiausia problema – rūbai visur, visuose kambariuose, sekcijoje, o mūsų miegamasis išvis kaip sandėlis“, – sakė namų šeimininkė Liudmila.

Nors visų poreikiai ir lūkesčiai gana skirtingi, vis tik yra ir kai kas bendro – visi šeimos nariai kaip susitarę tvirtino, kad nori daugiau šviesos ir baltos spalvos kambaryje.

Anot dizainerės Tomos, vietos ir šviesos trūkumas – viena kitą papildančios problemos. Tačiau pritaikius vos keletą sprendimų abi problemos gali būti lengvai išspręstos, o būstas – pasikeisti neatpažįstamai.

T. Montvilaitė kartu su šeima apsilankiusi IKEA parduotuvėje, pirmiausia, pradėjo nuo didžiausios problemos sprendimo – daiktų laikymo sistemos – spintos, kurią galima konstruoti iš atskirų dalių ir susikurti optimaliausią variantą.

Į smulkiausias detales dėmesį atkreipianti interjero dizainerė teigia, kad kambaryje labai trūko vietos – laisvus kvadratinius centimetrus dengė išskleidžiamos sofos ir tarp jų įsiterpęs stalas, tad dar vienas svarbus T. Montvilaitės klausimas – kokie turėtų būti nauji kambario baldai?

„Ne mažiau nei baldų išdėstymas svarbi ir patalpos spalva. Stengiausi rasti neutralią spalvą bendrai kambario erdvei, o ją papildomai pagyvinau žalios spalvos akcentais. Toks derinys – universalus ir kuriantis pageidaujamą šviesos įspūdį“, – pasakoja dizainerė.

Neįprastos erdvės atnaujinimą lėmė ne tik esami elektros ir kitų patogumų įvadai, koreguojantys bet kurios patalpos įrengimą, bet ir kambario tipas. Pereinamame kambaryje reikėjo sukurti skirtingas funkcines zonas, išsaugoti vieningą estetinį vaizdą ir rasti organiškai erdvę papildantį sprendimą daiktams bei drabužiams laikyti.

„Kai kurie interjero sprendimai gali būti paprastesni nei mums atrodo. Pavyzdžiui, retai susimąstoma, kaip kūrybiškai ar funkcionaliai pritaikyti tuščias sienas. Taip pat vis dar įprasta kambario erdvę skaidyti įrengiant sudėtingas, sunkiai surenkamas pertvaras, nors pasitelkus vaizduotę galima rasti kur kas patogesnį sprendimą“, – intriguoja dizainerė.

Kokiu būdu į skirtingas funkcines zonas dizainerė suskirstė kambarį ir kokias interjero kūrimo gudrybes teko pritaikyti, kad sukurtų gražią ir jaukią erdvę, žiūrėkite jau šį šeštadienį 17.30 val. laidoje „Namų idėja su IKEA“ per TV3.