Angle down Atgal

Per vestuves nuotaka pasipuošė prieš 120 metų sukurta suknele: ją vilkėjo jau 11 šeimos moterų

1895-aisiais viena nuotaka ruošėsi bene gražiausiai savo gyvenimo dienai – vestuvėms. Ji pasipuošė tikriausiai nuostabiausia Viktorijos laikų kreminės spalvos šilkine suknele nuo pečių krentančiomis pūstomis rankovėmis ir rankomis prisiūtais karoliukais. Praėjo daugiau nei 120 metų, bet ši suknelė vis dar puošia moteris – minėtos nuotakos palikuones.

Pirmosios nuotakos vardas buvo Mary Lowry Warren. Ji prie altoriaus su šilkine suknele žengė 1895 m. Niujorke. Šia suknele, be Abigail Kingston, Mary proproproanūkės, iš viso 10 šeimos nuotakų puošėsi per visas nuo pat XIX a. pabaigos rengtas vestuves, išskyrus trečiajame dešimtmetyje, kai ši suknelė neatitiko mados standartų ir nuotakos rinkosi modernesnį įvaizdį.

Suknelė keliavo iš kartos į kartą, iš namų į namus. Pagal tradiciją ją savo spintoje laikydavo pastarąjį kartą suknelę vilkėjusios moters mama. A. Curtis žinojo apie suknelę ir norėjo ja pasipuošti savo vestuvių dieną.

Pastarąjį kartą suknelė vilkėta 1991-aisiais. Pas ką ji buvo, surasti nebuvo lengva, bet drabužiui galiausiai atsidūrus pas būsimą nuotaką jai teko nusivilti.

Vestuvinė suknelė ne tik pradėjo irti ir ėmė keisti spalvą į nepatrauklią rudą, drabužis buvo gerokai per didelis lieknai Abigail. Tačiau moteris neketino pasiduoti. Po 200 ilgų valandų darbo atnaujinant drabužį jį vėl buvo galima užsivilkti.

Apie A. Curtis ir jos iš kartos į kartą perduodamą suknelę rašė ir vietinė spauda. Moteris turėjo apsaugoti vyrą, kad šis nepamatytų socialiniuose tinkluose tada išplitusios istorijos ir prieš vestuves neišvystų jos su nuotakos suknele, mat tai amerikiečių kultūroje yra blogas ženklas.

Tiesa, su XIX a. pabaigoje kurtu drabužiu Abigail prie altoriaus nežengė. Suknelę ji vilkėjo puotos metu. Pasirodžiusi svečiams, nuotaka sulaukė audringų reakcijų.

Abigail su vyru Jasonu susituokė 2015 m. spalio 17 d. Nuotaka teigė, kad vilkėdama suknelę ji juto joje visus tuos metus saugotą meilę.

Vėliau suknelė buvo eksponuojama 2016-ųjų „Easton Bridal Expo“ parodoje.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite