Angle down Atgal

Per Šiaulių rajoną planuojamas tarptautinis pėsčiųjų „Miško kelias“

Per Šiaulių rajoną, Kurtuvėnų regioninį parką planuojamas naujas tarptautinis pėsčiųjų „Miško Kelias“. 2020 m. rugpjūčio 6 d. prie Geluvos ežero buvo aptariama maršruto dalis, einanti per Šiaulių rajoną, Kurtuvėnų regioninį parką – pėsčiųjų „Miško kelias“.

Aptarti galimo „Miško Kelio“ maršruto per Šiaulių rajoną buvo susirinkę: Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos, Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos, Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro, VĮ Valstybinių miškų urėdijos Kuršėnų padalinio atstovai, turizmo ekspertas Juris Smaļinskis iš Latvijos.

„Miško Kelio“ bendras ilgis Lietuvoje ir Latvijoje – maždaug 1030 km (380 km – Latvijoje, 650 km – Lietuvoje) ir jis eis per pačias vaizdingiausias teritorijas (miškus, piliakalnius, pelkes ir t.t.). Takas įrengiamas įgyvendinant projektą „Miško maršrutų kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje. Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje“ (Hiking project), kurį įgyvendina Žemaitijos nacionalinio parko direkcija kartu su partneriais iš Lietuvos ir Latvijos. Šiuo metu yra žvalgomas ir derinamas maršrutas.

Takas įrengiamas įgyvendinant projektą „Miško maršrutų kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje. Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje“ (Hiking project), kurį įgyvendina Žemaitijos nacionalinio parko direkcija kartu su partneriais iš Lietuvos ir Latvijos. „Miško Kelio“ bendras ilgis Lietuvoje ir Latvijoje – maždaug 1030 km (380 km – Latvijoje, 650 km – Lietuvoje) ir jis eis per pačias vaizdingiausias teritorijas (miškus, piliakalnius, pelkes ir kitus gamtos paminklus). Lietuvoje ilgo atstumo pėsčiųjų maršrutas bus kuriamas pirmą kartą. Maršruto sertifikavimas sertifikatu Leading Quality Trail – Best of Europe Baltijos šalyse taip pat bus vykdomas pirmą kartą. Šiandien vyksta ir žvalgomasis žygis, siekiant patikrinti suplanuotą miško maršrutą Šiaulių rajono teritorijoje. Turizmo ekspertai eina pėščiomis, jie įveiks apie 20 km.

Turizmo ekspertus nustebino Kurtuvėnų regioninio parko pėsčiųjų maršrutų gausa, išvystyta lauko informacinė sistema, rekreacinė infrastruktūra ir lankymui pritaikyti objektai. Tikimasi, kad kitais metais „Miško Kelias“ jau bus sužymėtas ir sulauksime ilgų kelionių pėščiomis entuziastų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite