Angle down Atgal

Per šį savaitgalį Panevėžio policijos pareigūnai surašė 5 protokolus dėl karantino pažeidimo

Policija šeštadienį gavo 183 pranešimus apie karantino ir saviizoliacijos pažeidimus, 69 asmenys nubausti baudomis, BNS patvirtino Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Pasak R. Matonio, daugiausiai Administracinio nusižengimo protokolų surašyta Vilniaus apskrityje, bausti viešose vietose karantino taisyklių nesilaikę asmenys.

„Patruliuojant turbūt daugiausiai, daugiausiai už karantino pažeidimus, tai yra, kai būriuojasi didelėmis grupėmis viešose vietose“, – sekmadienį ryte BNS sakė R. Matonis.

Kaip skelbia Panevėžio apskrities policijos vyriausiasis komisariatas, šeštadienį Panevėžio apskrityje už saviizoliacijos ir karantino pažeidimus surašytas vienas protokolas.

Per šį savaitgalį policijos pareigūnai surašė 5 pažeidimų protokolus.

Ir toliau šiandien Panevėžio viešose vietose, policija kartu su Karo policija vykdys aktyvią kontrolę.

„Todėl prašome jūsų: likite namuose, o jei būtina išeiti į lauką – laikykitės karantino rekomendacijų“, – prašo Panevėžio policijos pareigūnai.

Karantinas šalyje įvestas kovo 16-ąją, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą, ir kol kas yra pratęstas iki balandžio 13 dienos. Nuo karantino pradžios policija yra sulaukusi daugiau nei 4 tūkst. pranešimų dėl karantino ar saviizoliacijos pažeidimų.

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pasirašė Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis padidintos baudos už karantino nesilaikymą bei praplėstas baudas galinčių skirti institucijų ratas.

Pagal Seimo šią savaitę priimtas pataisas, baudos fiziniams asmenims už taisyklių pažeidimą sieks nuo 500 iki 1500 eurų, įmonėms – nuo 1500 iki 6000 eurų. Anksčiau baudos fiziniams asmenims siekė iki 140 eurų, įmonėms – iki 600 eurų.

Taip pat įstatymu suteikti įgaliojimai nusižengimų protokolus surašyti policijai, karo policijai, viešojo saugumo tarnybai bei pasieniečiams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite