Angle down Atgal

Per metus labiausiai pabrango viešbučių, kavinių ir restoranų paslaugos

Pagal su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis narėmis metodologiškai suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI), 2018 m. gruodžio mėn. apskaičiuota vidutinė metinė infliacija sudarė 2,5 proc.

Ji buvo 0,2 procentinio punkto mažesnė nei pagal vartotojų kainų indeksą (VKI) apskaičiuota infliacija, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

2018 m. gruodžio mėn. pagal SVKI apskaičiuota metinė (2018 m. gruodį, palyginti su 2017 m. gruodžiu) infliacija sudarė 1,8 proc. ir buvo 0,1 procentinio punkto mažesnė nei pagal VKI apskaičiuota infliacija.

Skaičiuojant pagal SVKI, 2018 m. gruodį, palyginti su lapkričiu, vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,5 proc. Pagal VKI apskaičiuotas mėnesinis kainų sumažėjimas sudarė 0,6 proc.

Palyginti su 2017 m. gruodžiu, labiausiai pabrango viešbučių, kavinių ir restoranų teikiamos paslaugos (5,4 proc.), būstas, vanduo, elektra, dujos ir kitas kuras (5,3 proc.), švietimo paslaugos (3,6 proc.). Alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių kainos pakilo 3,5 proc.

Per minėtą laikotarpį labiausiai atpigo ryšių paslaugos (1,5 proc.), drabužiai ir avalynė (1,5 proc.), maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai (0,4 proc.).

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite