Angle down Atgal

Per mėnesį gyvenamųjų pastatų statyba ir pastatų remontas brango 0,8 proc.

Šių metų birželio mėnesį, palyginti su geguže, statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 0,7 proc., praneša Lietuvos statistikos departamentas. Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo 1,9 proc. darbo užmokesčio ir 0,2 proc. medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas.

Iš statybinių medžiagų ir gaminių, pasak Statistikos departamento pateiktų duomenų, pabrango vamzdžiai, santechninės medžiagos ir medžio gaminiai - po 0,7 proc., izoliacinės medžiagos - 0,6, bendrosios statybinės medžiagos - 0,4 proc.

Iš statinių per mėnesį daugiausia - 1 proc. - pabrango inžinerinių tinklų (išskyrus nuotekų šalinimo) statyba, gyvenamųjų pastatų statyba - 0,8 proc. Pastatų remontas pabrango 0,8 proc.

Įtaka bendram statybos sąnaudų elementų kainų pokyčiui priklauso ne tik nuo sąnaudų elemento kainų pokyčio dydžio, bet ir nuo to, koks yra šio elemento vertės lyginamasis svoris bendroje statinių statybos vertėje.

Per metus - 2017 m. birželio mėnesį, palyginti su 2016 m. birželio mėnesiu, - statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 2,9 proc. Tai lėmė 9,9 proc. darbo užmokesčio ir 0,4 proc. statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas.

Iš statinių per metus daugiausia pabrango gyvenamųjų pastatų statyba - 4,3 proc. Pastatų remontas pabrango 4,7 proc.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite