Angle down Atgal

Per ketvirtį laisvų darbo vietų skaičius išaugo 6 procentais

Trečiojo ketvirčio pabaigoje Lietuvoje buvo 18,4 tūkst. laisvų darbo vietų samdomiesiems darbuotojams – tai 6,3 proc. (1,1 tūkst.) daugiau nei antrąjį ketvirtį, pranešė Statistikos departamentas.

Palyginti su 2019 metų atitinkamu ketvirčiu, laisvų darbo vietų skaičius beveik nesikeitė – jų buvo 0,1 tūkst. (0,8 proc.) daugiau nei prieš metus.

Pasak Statistikos departamento, labiausiai – 0,9 tūkst. – laisvų darbo vietų padaugėjo pramonės įmonėse. Prekybos įmonėse jų buvo 0,3 tūkst. daugiau, administracinės ir aptarnavimo veiklos įmonėse – 0,2 tūkst., statyboje – 0,1 tūkst. daugiau nei antrąjį ketvirtį.

Labiausiai laisvų darbo vietų sumažėjo transporto ir saugojimo įmonėse – 0,6 tūkst. mažiau nei antrąjį ketvirtį.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje laisvų darbo vietų lygis šalyje siekė 1,4 proc. – tai 0,1 procentinio punkto daugiau nei antrąjį ketvirtį, bet, palyginti su 2019 metų atitinkamu ketvirčiu, laisvų darbo vietų lygis nesikeitė.

Aukščiausias laisvų darbo vietų lygis trečiąjį ketvirtį buvo viešojo valdymo ir gynybos; privalomojo socialinio draudimo (3,2 proc.), transporto ir saugojimo, finansinės ir draudimo veiklos įmonėse (po 2,3 proc.). Žemiausias laisvų darbo vietų lygis buvo nekilnojamo turto operacijų (0,1 proc.), švietimo bei kitos aptarnavimo veiklos įmonėse (po 0,4 proc.).

Daugiausia laisvų darbo vietų trečiąjį ketvirtį buvo pramonės – 3,5 tūkst. (19,1 proc. visų laisvų darbo vietų), transporto ir saugojimo – 3,2 tūkst. (17,5 proc.), viešojo valdymo ir gynybos; privalomojo socialinio draudimo – 2,6 tūkst. (14,4 proc.) įmonėse.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite