Angle down Atgal

Per ginkluotą išpuolį Norvegijoje nukentėjo Lietuvos pilietė

Per trečiadienį Norvegijoje įvykusį išpuolį nukentėjo viena Lietuvos pilietė, informuoja Užsienio reikalų ministerija (URM).

„Lietuvos ambasada Norvegijoje šiandien gavo Norvegijos policijos atsakymą į užklausą apie per išpuolį Kongsberge galimai nukentėjusius Lietuvos piliečius. Policija informavo, kad viena nukentėjusiųjų per išpuolį yra Lietuvos pilietė, gyvenanti Norvegijoje 14 metų“, – Eltai sakė Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė

Pasak URM atstovės, moteriai buvo suteikta pagalba, gydytis ji išleista namo.

ELTA primena, kad trečiadienį per smurtinį ginkluotą išpuolį Norvegijos Kongsbergo mieste, maždaug už 80 kilometrų į pietvakarius nuo Oslo, žuvo penki žmonės, du buvo sužeisti. Užpuolimą lanku ir strėlėmis įvykdė 37 metų danas, gyvenęs ten pat Kongsberge. Jam pateikti kaltinimai.

Išpuolis įvykdytas apie 18.30 val. (16.30 val. GMT laiku). Pirmieji pranešimai buvo gauti apie 18.13 val., per spaudos konferenciją sakė budintis policijos vadovas Oyvindas Aasas.

Teigiama, kad nusikaltėlis žudė keliose miesto dalyse, įskaitant maisto prekių parduotuvę. Įtariamojo motyvai iš pradžių nebuvo aiškūs. Pasak policijos, dar anksti pasakyti, ar šis veiksmas teroristinis.

Smurtinis incidentas įvyko praėjus 10 metų po didžiausio teroro išpuolio šalyje, kai dešinysis ekstremistas nužudė 77 žmones. 2011 m. liepos 22 d. Andersas Behringas Breivikas Osle susprogdino automobilyje padėtą bombą ir nužudė aštuonis žmones, o tada nuvyko į Utiojos salą ir pradėjo šaudyti į kasmetinės Darbo partijos jaunimo organizacijos vasaros stovyklos dalyvius, žuvo 69 žmonės, daugiausia paaugliai ir jauni suaugusieji.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite