Šalčininkų raj. savivaldybės nuotr.
Angle down Atgal

„Per Atlantą: Lietuvos ir JAV draugystės amžius“ (fotogalerija)

Šalčininkų rajono savivaldybės ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados bendradarbiavimą lydi gražūs projektai, vienas iš jų - parodos „Per Atlantą: Lietuvos ir JAV draugystės amžius“ atidarymas, kuris įvyko liepos 10 d. Šalčininkų viešojoje bibliotekoje.

Paroda „Per Atlantą: Lietuvos ir JAV draugystės amžius“ skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100 – mečiui ir atskleidžia Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lietuvos santykių dinamiką. Į renginį atvykęs vienas iš parodos autorių Čarlzas Perinas (Charles Perrin) pabrėžė, kad paroda atskleidžia bendros Lietuvos ir JAV istorijos faktus, istorines asmenybes, formavusias dviejų šalių bendrystę. Atidaryme taip pat dalyvavo JAV ambasados padėjėja viešiesiems ryšiams Meghan Luckett.

- Džiaugiamės, kad Šalčininkų rajono savivaldybę ir Jungtiniu Amerikos Valstijų ambasadą sieja glaudūs bendradarbiavimo ryšiai, kurių rezultatas yra ir šių dviejų institucijų vadovų susitikimai, ir neseniai pastatytas terminalas Kultūros centro hole, ir dabar ši paroda, kurios pavadinimas pabrėžia mūsų šalių draugystės ir bendradarbiavo svarbą, nors mus skiria tūkstančiai kilometrų.

Dėkojame ambasados atstovams, ypač Jos Ekscelencijai ambasadorei Anne Hall, už susidomėjimą mūsų rajonu, už bendradarbiavimą, o bibliotekos lankytojams linkime gerų įspūdžių, - pasakė Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Informacijos, kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Irena Kolosovska, pakvietusi ambasados atstovus susipažinti su rajono kultūros paveldo ir gamtos objektais.
Paroda veiks iki liepos 25 d.

Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui skirtą parodą kūrė JAV ambasada Lietuvoje, Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos – muziejaus suburta istorikų komanda kartu su Fulbright moksliniu darbuotoju iš JAV Čarlzu Perinu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite