Angle down Atgal

Per Atlantą judantis vienas stipriausių uraganų smogė Azorų saloms ir juda link JK

Atlanto vandenyne keldamas milžiniškas bangas uraganas „Lorenzo“ šiandien pasiekė Portugalijos Azorų salas.

Uraganas „Lorenzo“ vienas galingiausių uraganų fiksuotų taip toli į šiaurę ir rytus Atlanto vandenyno baseine. Pačioje pradžioje jis buvo net 5 kategorijos uraganas.

Šiuo metu „Lorenzo“ susilpnėjęs iki pirmos kategorijos.

Skelbiama, kad nors Azorų salose buvo paskelbtas pavojus ir perspėjimai, visgi, milžiniškų nuostolių pavyko išvengti. Buvo uždarytos įvairios įstaigos ir keliai, žmonės įspėti saugotis.

Prieš smogdamas saloms uraganas susilpnėjo. Smarkūs vėjai (greitis apie 150km/val.) aplaužė medžius, traukė elektros laidus, iškrito gausūs krituliai. Pranešama, kad bene rimčiausi nuostoliai Flores saloje, kur buvo prognozuotos net 25 metrų bangos.

Toliau ruoštis turi Jungtinė Karalystė ir Airija, kurios šio uragano rūstybę pajus savaitės pabaigoje. Ketvirtadienį ir penktadienį čia prognozuojami gausūs krituliai, vietomis galima ir potvynių tikimybė, pūs smarkūs vėjai, pakrantėse numatomas didelis bangavimas. Ypač tai pajus vakarinė JK dalis ir Airija.

Manoma, kad „Lorenzo“ pasiekdamas Jungtinę Karalystę ir Airiją jau bus netekęs uragano statuso, kadangi pasiekęs vėsesnius šiaurės Atlanto vandenis jis dar labiau susilpnės, tačiau tai vis dar bus labai rimta audra.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite