REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2021 m. Sausio 16 d. 13:09

Violeta Baublienė: „Namo grįžo maistas, ant kurio buvo augta“

Šiauliai

(Asmeninio albumo nuotrauka)

Monika ŠlekonytėŠaltinis: Etaplius.lt


161800

Vio­le­ta Baub­lienė, LRT žur­na­listė. Su te­le­vi­zi­jos lai­do­mis dir­ba nuo 1995 metų. Sa­ko esan­ti so­cia­liai at­sa­kin­ga už sa­vo mamą ir ki­tus šei­mos na­rius, ku­riems rei­kia pa­gal­bos, ir tu­ri pui­kią šeimą.

A. Du teigiami žodžiai, šovę į galvą, išgirdus „karantinas“

Daugiau miego, knygų ir filmų.

B. Mėgstamiausių knygų arba filmų penketukas

Stengiuosi negrįžti prie praeities dalykų. Skaitau ir žiūriu labai daug ir dažniausiai pirmyn. Laikau, kad geros literatūros yra vandenynai, kad grįžinėti gaila laiko, nebent prie beprotiškai įkvėpusių. Neturiu penkių mėgstamiausių, vardiju penkias, kurios paliko jausmo ir šiuo momentu ateina į galvą:

Elena Ferrantė „Apleisties dienos“

Sam Josman „Šaltojo karo samdinys“

Kate Atkinson „Gyvenimas po gyvenimo“

Anne Tyler „Mėlynų siūlų ritė“

Adrienne Brodeur „Laukiniai žaidimai“

Filmai:

Pirmiausia iš gilios vaikystės atėjęs „Vidurnakčio pabučiavimas“. Neatsimenu, kas buvo rodoma, bet įspūdis iš penkiametės galvos iki šiol stiprus: pūstos suknelės, daug dūsavimų ir gale pasibučiavo (šypsosi).

O čia yra penki, nežinia kodėl chaotiškai prisiminti, kai mėgstamų yra šimtai, tik nėr kada apie juos galvoti: serialas „Jaunasis popiežius“, „Laimingų Kalėdų, misteri Lorensai“, „Žmogus ant lyno“, „Šanchajaus triada“, „Švytėjimas“, „Kuklus buržuazijos spindesys“.

C. Koks maistas net karantino dieną padaro šventišką? Pasidalykite receptu (receptas)

Dažniausiai šventę padaro ne maistas, bet žmonės. Kai esi su brangiais artimaisiais, susivalgo viskas. Pastaruoju metu gerai „eina“ plovas su kalakutiena, pasta su sūriu, ilgo virimo buljonai (atsirado laiko prižiūrėti verdančius puodus), įvairios turgaus mėsos kotletai, klasikinės baltos ir raudonos mišrainės.

Iš esmės per karantiną namo grįžo namų maistas, ant kurio buvo augta vaikystėje.

Receptų nepaisau arba retais atvejais, patinka improvizuoti, ypač su kotletais ir troškiniais.

Senas atradimas, galiausiai pritaikytas praktikoje: kotletams nenaudoti kiaušinių, o vietoje džiūvėsių dėti daržoves, dažniausiai įtarkuoju bulvę, morką ar cukiniją (pastarąją verta nusunkti, nes nuplauks kotletai).

Receptas be recepto:

Išminkyti maltą mėsą, sudėti prieskonius, leisti pailsėti kambario temperatūroje, per tą laiką pakepinti svogūno galvą, kartais mestelti grybų, atvėsus sumaišyti su mėsa, įtarkuoti bulvę (morką, cukiniją), kepti ant labai karšto aliejaus ir ghi sviesto mišinio – 4 min. ant vieno šono, 4 min. ant kito, kai gražiai apskrunda, dėti į orkaitę ir dar 20 min. pakepinti arba, jei nėra laiko, įpilti pusę puoduko verdančio vandens, įdėti grietinės ir 10 min. patroškinti keptuvėje. Bus minkšti ir sotūs, valgyti su mėgstamomis daržovėmis.

D. Įkvepianti asmenybė. Kodėl?

Daug jų. Iš artimiausių:

Ingrida Šimonytė, nes atsakinga lyderė, intelektuali, charizmatiška, moteris, jaučianti ne tik valdžios skonį, bet ir gyvenimo prasmę.

Beata Nicholson, nes absoliučiai pozityvi, linksma, tikra, talentinga, nepikta, nekandi.

Trys mano geriausios draugės, nes visada žino, ką reikia daryti, kad pasaulis nušvistų.

Mano vyras, nes gali atsakyti į visus klausimus, visada palaiko, netraukia žemyn ir kai tingiu ar ieškau, kaip išsisukti, skatina ir įkvepia: turi eit, turi daryt, suprask, kokią turi įtaką.

E. Mėgstamiausia daina (muzika) gerai dienos nuotaikai

Visos Leonardo Coheno, dauguma Paulo McCartney, dauguma „Queen“, visos Jacko Johnsono ir t. t. Vienos neįmanoma išsirinkti, tiek gėrio, kad neužtektų gyvenimo viskam išklausyti.

Muzika – mano aistra, vyras kartais priekaištauja, kad per daug vienos radijo stoties skamba. Bet pirmas dalykas, ką darau atsikėlusi, persimetu su Alex arba įjungiu radiją. O vakare grįžusi užsidedu CD.

Omega rūgštys. Ką padarote kiekvieną dieną dėl savo ir kitų geros sveikatos (psichinės ir fizinės)?

Geriausia nedaryti nieko, nes kas vienam gerai, kitam – gal nelabai. Dirbdama su savimi, stengiuosi kasdien priminti – ir tai praeis. O savo artimiesiems sakau – tik ramiai, tik nesinervink.

Bet puikiausia piliulė: kai nereikia skubėti, kai sueina sijonas, kai sau patinki, kai gerai jautiesi, kai išgirsti gerą žinią, ir dar milijonas „kai…“.

Žmogus – sudėtinga mašina, jame turi tobulai veikti daugybė sraigtelių, kai jie visi darnoj, išaušta gera diena.

 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA