Angle down Atgal

Penktadienį planuojama pasirašyti koalicinė sutartis jau kitą savaitę gali ir nutrūkti

Penktadienį valdančiąją koaliciją formuojančios partijos ketina pasirašyti koalicijos sudarymo sutartį, o kitą antradienį planuojama balsuoti Seime dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu.

Jeigu V. Pranckietis išliktų pareigose, sutartis dėl valdančiosios koalicijos sudarymo neįsigaliotų.

Tokį veiksmų planą po kelių valandų trukusio Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) prezidiumo posėdžio trečiadienį žurnalistams pristatė „socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas ir posėdyje dalyvavęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Balsuojant mūsų prezidiumo ir frakcijos nariams, aš gavau įgaliojimą penktadienį pasirašyti koalicijos sutartį. Kalbant apie sąlygas - pirmiausia mūsų programa, gavome kai kuriuos kitus pasiūlymus, kuriuos dar turime laiko aptarti. Pozicija, kuri yra visiškai aiški - tai yra Užsienio reikalų ministerija, dėl kitų – galvosime. Dėl Seimo pirmininko bus balsuojama antradienį. Tai yra sutarties dalykas, jeigu nenubalsuojame - reiškia sutartis neįsigalioja“, - sakė G. Kirkilas.

Jo teigimu, labai keista, kad Seimo pirmininkas nesupranta, kad formuojama nauja koalicija. „Jeigu jis lieka Seimo pirmininku, sutartis negalioja“, - sakė G. Kirkilas.

Tai reikštų, kad penktadienį pasirašyta koalicinė sutartis gali galioti tik iki antradienio.

Penktadienį valdybos posėdyje galutinai dėl dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje ketina apsispręsti ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS).

Pagal išankstinį planą, „valstiečiai“, „tvarkiečiai“, „socialdarbiečiai“ ir LLRA-KŠS valdančiosios koalicijos sutartį turėtų pasirašyti šį penktadienį vidurdienį.

(papildysime)

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite