Angle down Atgal

Penkios didžiausios gydytojų klaidos

Prieš daugiau nei 11 metų Didžiojo Britanijoje dirbtinio apvaisinimo klinikoje baltaodžiai tėvai susilaukė juodaodės mergaitės. Paskui paaiškėjo, kad gydytojai padarė aplaidžią klaidą: supainiojo mėgintuvėlius. Panašių nutikimų netrūksta ir pas mus: slaugytoja suleido kūdikiui ne tuos vaistus, ligonei po operacijos vidaus organuose paliko padą primenantį instrumentą ir taip toliau. Tačiau neleistinos gydytojų klaidos neretai baigiasi tragiškomis pasekmėmis.

Pamiršo servetėlę pilve

2007 metais indė Shabnam Parveen pagimdė sūnų atlikus cezario pjūvį. Kelias savaites gimdyvė jautėsi puikiai, bet po to ji pajuto vis stipresnius skausmus pilvo srityje. Jauna mama nusprendė kreiptis į gydytoją, o po kiek laiko atsidūrė ant operacinio stalo. Mat gydytojas, atlikęs cezario pjūvį, pamiršo medicinos servetėlę moters pilve ir ją teko dar kartą operuoti, rašo Medportal.ru. Nežinia, ar pacientė kreipėsi į teismą ir sulaukė kompensacijos. Tačiau, kai panašus atvejis nutiko su Donaldu Hershey (2000 metais jo pilve gydytojas pamiršo 31 cm ilgio instrumentą), vyrui buvo sumokėta 97 tūkst. JAV dolerių kompensacija.

Pravedė vamzdelį per kurį maitino į... plaučius

Judginas Ricksas iš San Francisko, turėjęs bėdų dėl žarnyno ligos, buvo paguldytas į karo ligoninę gydytis. Tačiau dėl šios ligos jis negalėjo pilnavertiškai maitintis, tai yra gauti pakankamą kiekį maisto. Todėl gydytojai nusprendė jį papildomai maitinti padedant specialiam vamzdeliui, kuris turėjo būti nuvestas į skrandį. Tačiau jie suklydo ir maistas buvo paduodamas ne į skrandį, o į sergančio vyro plaučius. Tiesa, gydytojai laiku pastebėjo klaidą. Tačiau Rickso žmona padavė JAV vyriausybę į teismą, kadangi, pagal šalies įstatymus, negali pateikti ieškinių prieš karo ligonines ir gydytojus.

Atliko injekciją su priemone, skirta instrumentams dezinfekuoti

Dar vienas aplaidumo atvejis su medikamentais ir pacientais įvyko Sietlo mieste, Vašingtono valstijoje. Medicinos centro vyresnioji slaugytoja Virginia Myson neatkreipė dėmesio į medikamento pakuotės pavadinimą ir suleido 69 metų Marie McClinton priemonę, skirtą instrumentams dezinfekuoti.

Apšvitino ne tuos organus

O štai šis gydytojų klaidos atvejis baigėsi liūdnai. Amerikiečių pacientui Jeromui Parckui, sirgusiam liežuvio vėžiu, apšvitino ne tą organą. Tiksliau, jam buvo padaryta net kelių kūno organų chemoterapija. Mat kompiuterinė sistema suklydo, o gydytojai nepatikrino informacijos pagal medicinos kortelę ir galų gale pacientui apšvitino sveiką galvos smegenų sritį ir kaklą. Ši procedūra buvo pakartota tris dienas iš eilės ir po to pacientas apkurto ir apako.

Аmputavo ne tą koją

Tai nutiko su amerikiečiu Williu Kingu, kuriam 1995 metais turėjo būti amputuota dešinė koja. Tačiau chirurgas iš Floridos valstijos amputavo 52 metų pacientui Kingui ne tą koją. Sunku įsivaizduoti, kaip atsibudęs iš narkozės turėjo jaustis ligonis, pamatęs, kad jam amputavo kairę koją vietoje dešinės. Vėliau gydytojas mėgino įrodyti, kad kairė koja taip pat buvo nesveika ir ją greičiausiai taip pat būtų reikėję amputuoti. Tačiau nukentėjusysis padavė gydytojus į teismą ir jam buvo priteista 900 tūkst. JAV dolerių moralinė kompensacija bei 250 tūkst. dolerių iš chirurgo, amputavusio koją. Taip pat iš jo šešiems mėnesiams buvo atimta licencija.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite