Nuotraukos Ievos Budzeikaitės
Angle down Atgal

Penkioliktajame Kražių festivalyje – žymiausi atlikėjai ir klausytojai iš visos Lietuvos

Nuvilnijo jau penkioliktasis Kražių festivalis, dovanojęs neužmirštamas akimirkas, gerą nuotaiką, didžiulį būrį pačių geriausių Lietuvos atlikėjų ir pritraukęs gausybę Kražių festivalio gerbėjų iš visos Lietuvos. O kas gi vyko?

Žolinių šventėje, Kražių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje, giedojo ir koncertinę programą dovanojo Lietuvos mokslų akademijos mišrus choras.

Penktadienio vakaras prasidėjo „Kitokiais pasikalbėjimais“, kuriuose apie Dakarą, Kražius ir draugystę lenktynių metu Benediktą Vanagą ir Saulių Jurgelėną kalbino Rytis Zemkauskas. Penktadienį baigėsi ir XIII Edukacinė vaikų ir jaunimo teatro stovykla „Collegium“, kur per dvi savaites, vykdant įvairius aktyvius meninius užsiėmimus, pastatytas ir festivalio dalyviams pristatytas Žemaitijos metams skirtas spektaklis „Pilėnai“. Stovykloje dalyvavo vaikai ir jaunimas iš Kražių, Kelmės, Jurbarko, Šaukėnų, Šiaulių ir kitų miestų, studentai iš Vilniaus ir Kauno, jaunimo gyvo garso grupė. Stovyklos vadovė ir režisierė – VU Klasikinės filologijos magistrantė, buvusi Vilniaus universiteto Klasikų teatro trupės vadovė, renginių organizatorė ir vedėja Emilija Ignatavičiūtė, koordinatorė – Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos vyriausioji mokytoja Violeta Šniaukštienė.

Tą patį vakarą buvo galima išgirsti grupę „Medus“, gerbėjus stebino įspūdingas Donato Montvydo gyvo garso koncertas, surengta diskoteka jaunimui su Juozu Liesiumi.

Šeštadienio rytą Kražių Ž. Liauksmino gimnazijos sporto aikštyne Kražių jaunimas surengė fantastišką sporto fiestą – sportines varžybas.

Vakarinė programa prasidėjo programa „Žolių kambarys“, kurios metu ir mažus, ir didelius kartu linguoti bei dainuoti kvietė vaikų rašytojas, poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius Vytautas V. Landsbergis. Tuo pat metu aikštėje buvo galima apžiūrėti ir išbandyti gaisrinę techniką, kurią mielai demonstravo Šiaulių APGV Kelmės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

Aštuntą valandą vakaro festivalio svečiams pristatyta Plungės miesto simfoninio orkestro ir Lietuvos operos solistų Mindaugo Rojaus, Vaidos Genytės, Jono Sakalausko, Agnė Sabulytės ir kitų koncertinė programa „Kai širdis atsiveria balsui“. Vėliau klasikinės ir roko muzikos gerbėjus kvietė Lietuvos arenose didžiulio pripažinimo sulaukusi roko opera „Priesaika“ su grupe „Thundertale“, operos solistais Liudu Mikalausku, Egidijumi Bavikinu ir Sandra Lebrikaite. Vakarą užbaigė Lietuvos popmuzikos ir roko atlikėjos Džordanos Butkutės gyvo garso koncertas ir įspūdingi šventiniai fejerverkai skirti Baltijos kelio 30-iui paminėti.

Rugpjūčio 16–18 dienomis Kražiuose vyko ir tradiciniai Šv. Roko, stebuklingojo ligonių globėjo, atlaidai. Savaitgalį užbaigė grupės MAN-GO koncertas visai šeimai.

Festivalio metu buvo galima pajodinėti žirgais, pasivažinėti karieta, pašaudyti iš lankų, veikė mugė, atrakcionai, aktyvios veiklos vaikų užimtumo kiemelyje ir begalė kitų pramogų, kurios renginių metu neleido liūdėti nei mažiems, nei dideliems. Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro muziejuje apsilankyti kvietė atnaujintos ekspozicijos.

Galime drąsiai teigti, kad Kražių festivalis netelpa į jokius stilistinius rėmus, čia visi žanrai ir stiliai geri, galima išgirsti ir pamatyti aukšto profesionalaus lygio, įvairaus žanro Lietuvos atlikėjus. O kur dar didinga miestelio istorija, nuostabi Kražių aplinka, kuri kasmet kviečia sugrįžti vis gausesnėmis pajėgomis. Nuoširdžiai tikime, kad Kražių festivalis tapo šeimos festivaliu ir gero laiko savaitgaliu.

Informaciją parengė Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite