REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2021 m. Kovo 24 d. 14:12

Penki veiksniai, kodėl verta išbandyti kompiuterinius žaidimus

Vilnius

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


169364

Tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje sparčiai gausėja kompiuterinių žaidimų entuziastų gretos. Augantį šios laisvalaikio pramogos populiarumą lemia nuolat tobulėjančios technologijos, kurios žaidėjams suteikia neeilinę patirtį virtualiuose pasauliuose. Tačiau tai nėra vienintelė priežastis pasinerti į šį turiningą hobį. Skirtas visoms amžiaus grupėms, šis užsiėmimas žavi įvairiais, į kūrinius įtrauktais elementais. Internetinė žaidimų parduotuvė „Eneba“ pristato 5 priežastis, kodėl verta išbandyti kompiuterinius žaidimus.

1. Siūlo įspūdingą įvairovę

Vienas iš veiksnių, viliojančių potencialius žaidėjus, yra žaidimų pasirinkimas. Populiariausios PC platformos „Steam“ žaidimai aprėpia daugelį žanrų, subžanrų ir tematikų. „Steam“ ir kitose platformose galima rasti tiek mėgėjiškus nepriklausomų kūrėjų „Indie“ žaidimus, tiek modernius, kritikų bei žaidėjų liaupsių sulaukusius „AAA“ kūrinius. Platus kūrinių pasirinkimas milžiniškas, taigi net išrankiausi atras širdžiai mielus bei žaidimo stilių atitinkančius kompiuterinius žaidimus. Galite pasinerti į gūdžius viduramžius, kur jūsų riteriškus pečius užgrius herojiška pareiga padėti puolusiems, arba įžengti į kiberpanko ateities viziją, kurioje susipina totalitarizmas ir žmogiškumo klausimai.

2. Stimuliuoja protinę veiklą

Ne paslaptis, kad tiek asmeninio kompiuterio, tiek PS5 ar PS4 konsolės kompiuteriniai žaidimai ne tik suteikia galimybę patirti įspūdingus nuotykius, bet ir lavina protinę veiklą. Dažno žaidimo metu žaidėjams yra pateikiamos kritinio bei strateginio mąstymo reikalaujančios užduotys, o išspręsti jas prireikia ne tik motorinių bet ir loginių resursų, taip pat, mokomasi greičiau įsisavinti vizualinę informaciją. Pavyzdžiui, tokie „Xbox One“ žaidimai kaip „Minecraft“ suteikia visišką laisvę eksperimentuoti užsiimant meistryste atvirame pasaulyje, o veiksmo žaidimai kaip „Watch Dogs: Legion“ skatina strateginį mąstymą bei lavina greitą reakciją. Žaidėjai, dažnai susidurdami su įvairiomis užduotimis ar kliūtimis žaidime, gali išmokti efektyviau spręsti jame iškylančias problemas, o šis įgūdis gali praversti ir kasdienėje veikloje.

3. Padeda atsipalaiduoti

Nemaža dalis kompiuterinių žaidimų padeda atsipalaiduoti ir atsitraukti nuo kasdienybės realijų. Trumpi, pažintinių kelionių ar kiti raminančio pobūdžio žaidimai kaip „Firewatch“ ar „Animal Crossing: New Horizons“ ne tik atpalaiduoja, bet ir padeda susikaupti, užsiimti kūrybine veikla neskubant. Net ir veiksmo kupini kūriniai gali padėti atsipalaiduoti – įsitraukimas į įvykių verpetą padeda išlieti stresą, o išplėštos pergalės suteikia teigiamas emocijas, išliekančias ir atsitraukus nuo ekrano. Nepaisant to, kokio pobūdžio yra kompiuteriniai žaidimai, žaidėjai gali pasinaudoti šiuo įtraukiančiu laisvalaikio užsiėmimu ir atsipalaiduoti nekeldami kojos iš namų. 

4. Puoselėja bendruomeniškumą

Šie žaidimai vienija milijonus žaidėjų visame pasaulyje, o taip pat ir Lietuvoje. Globaliniu mastu, net 70% žaidėjų žaidžia su draugais. Šiuolaikinių technologijų ir daugelio žaidėjų režimo funkcijos dėka, žaidėjai gali leisti laiką žaisdami kooperatinius žaidimus su draugais ar kitais žaidėjais, taip užmegzdami pažintis ir su kitos šalies gyventojais. Kartu patiriami įspūdžiai ar iššūkiai stiprina tarpusavio ryšį, o smagiai praleistos akimirkos tampa ateities pašnekesių tema. Be to, žaidėjų bendruomenė neapsiriboja virtualiu kontaktu. Dažnai rengiami susibūrimai bei šventės, skirtos žaidėjams susiburti, žaisti žaidimus, ar tiesiog susipažinti ir drauge praleisti laiką.

5. Praturtina laisvalaikį

Ganėtinai jauna kompiuterinių žaidimų industrija šiandien varžosi su senesniais pramogų sektoriais, kaip filmų ar muzikos industrijomis. Tai nestebina, ypač atsižvelgiant į sparčiai besivystančias technologijas ir gausėjantį žaidimų asortimentą. Visgi, žaidimų žavesį lemia tai, kad žaidėjai gali tapti aktyviais naratyvų dalyviais, atsidurti bet kuriame norimame vaidmenyje, tyrinėti skirtingus pasaulius bei leistis į nuotykius, kurie paliks neišdildomus įspūdžius. Pasirinkimas svaigina, o patiriamos teigiamos emocijos užsilieka ilgam, todėl šis interaktyvus laisvalaikio praleidimo būdas susilaukia vis daugiau dėmesio ir Lietuvoje.

Remiamas turinys



REDAKCIJA REKOMENDUOJA