Angle down Atgal

Pelėdos Sofi kvietimas

Dusetų Kazimiero Būgos bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje jau kurį laiką gyvena Pelėda. Jos vardas Sofi. Tupi ji tarp knygų, stebi viską aplinkui. Kai pasidarė jai nuobodu, nutarė pakviesti į svečius priešmokyklinukus.

Vos tik gavę kvietimą, į biblioteka sugužėjo visas būrys smalsių vaikučių. Pelėda Sofi su kiekvienu susipažino, leido sparnelį paspausti, plunksneles paglostyti. Pasisveikinę, susipažinę vaikai išsibėgiojo. Kas nubėgo prie knygučių, kas prie žaislų. Viskas jiems čia pasirodė įdomu, nauja. Šitiek knygų vienoje vietoje ir galima jas skolintis, tik reikia būti šios bibliotekos skaitytoju. Todėl net devyni vaikai nutarė tapti tikrais bibliotekos skaitytojais ir įsigijo skaitytojo pažymėjimą (žinoma, tuo pasirūpino jų tėveliai ir mokytoja Elena Budzilienė). Pirmą kartą rinkosi mažyliai sau paveikslėlių knygeles ir išdidžiai nešėsi į klasę, o gal kas ir į namus.

Po rudens atostogų vėl Pelėda Sofi kviečia vaikus į biblioteką. Gal jau knygelės pavartytos, perskaitytos? Gal reikia kitų? O čia ir staigmena laukia! Pačią gražiausią knygą galės pasiskolinti tas vaikas, kuris atspės mįslę. Tų mįslių įvairiausių: apie morką ir svogūną, apie žirnius ir kopūstą, apie grybą ir mėnulį. Svarbiausios, žinoma, mįslės apie kalbą, nes tądien mes šventėme kalbininko Kazimiero Būgos 140-tąjį gimtadienį. Vaikučiai gudručiai daug žinojo, smagiai mįsles mynė ir … knygučių pasiskolinti gavo.

Su Pelėda Sofi atsisveikinę priešmokyklinukai iškeliavo pažinti pasaulį per knygą, per bendrystę, per savęs ir kitų pažinimą. Gimnazijos kieme, sustoję prie paminklo Kazimierui Būgai, vaikai pagerbė žymų kalbininką ir pažadėjo mokytis gražiai ir taisyklingai kalbėti.

Iki kitų susitikimų!

Pelėdos Sofi vardu Dusetų K. Būgos bibliotekininkė

Rima SURVILAITĖ

Nuotraukos autorės

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite