Angle down Atgal

Pekine duris atvėrė didžiausias oro uostas

Kinijoje po penkerių metų statybos keleiviams duris atvėrė didžiausias pasaulyje oro uostas. „Beijing Daxing Airport“ 2040 m., planuojama, aptarnaus 100 mln. keliautojų per metus. Skelbiama projekto vertė – 11 mlrd. dolerių.

Stulbinančiai atrodantis statinys yra suprojektuotas žymios architektės Zahos Hadid. Iš viršaus žiūrint, jo forma primena tarsi gulintį šešių kojų ateivį.

Oro uosto plotas siekia 47 kv. km, o jo terminalo – 700 tūkst. kv. m. Šio oro uosto terminalas dabar tapo didžiausiu pasaulyje. Kol kas jame yra 4 kilimo ir nutūpimo takai, vėliau jų bus dukart daugiau.

Hufton+Crow nuo­tr.
Hufton+Crow nuo­tr.

„Beijing Daxing Airport“ viduje įsikurs net 76 restoranai ir 36 tarptautinių prekių ženklų parduotuvės. Kad perimtų tam tikrą keleivių srautą iš Pekino tarptautinio oro uosto, planuojama, per pirmuosius metus jis aptarnaus 45 mln. keleivių, 2025 m. šis skaičius sieks jau 72 mln., o 2040-aisiais išaugs iki 100 mln. keleivių kasmet.

Hufton+Crow nuo­tr.
Hufton+Crow nuo­tr.

Nors iš pradžių buvo nerimauta dėl pakankamai atokios naujojo oro uosto vietos, kuri nuo Pekino centro nutolusi per 46 kilometrus, tačiau problema nesunkiai išsprendžiama – iki oro uosto iš „Beijing’s Caoqiao“ stoties kas 6,5 minutės kursuos ekspreso traukinys, į vietą nuvešiantis vos per 19 minučių.

Tik ką atvertas oro uostas sukurs apie 600 000 naujų darbo vietų.

Parengta pagal Interestingengineering.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite