Angle down Atgal

Pėdų SPA masažas – nauda visam organizmui

Pėdų masažai yra vieni populiariausių masažo rūšių. Pėdose randami itin jautrūs taškai, kuriuos manipuliuojant veikiamos visos organizmo sistemos. Tai reiškia, jog masažuodami pėdas mes ne tik pageriname jų būklę, tačiau ir viso organizmo sveikatą. Pabandykite bent savaitę kasdien atlikti pėdų masažą – didelė tikimybė, jog pajusite bent vieną iš žemiau pateikiamų pėdų masažo privalumų.

 

Gerina kraujo apytaką

Daug žmonių, ypač dirbančių protinį darbą, gyvena sėslų gyvenimo būdą. Atitinkamai, tokių žmonių pėdų raumenys būna nepakankamai mankštinami, o itin aptemtų ar nepatogių batų dėvėjimas dar labiau pablogina pėdų būklę.

Vienas esminių pėdų masažo privalumų – kraujotakos gerinimas. Kasdienis, 10-20 minučių trunkantis pėdų masažas prieš miegą gali ženkliai pagerinti pėdų ir kojų kraujotaką. Dėl šio poveikio reguliarus pėdų masažas itin rekomenduojamas sergantiems cukriniu diabetu.

Sumažina kraujo spaudimą

Aukštą kraujo spaudimą sąlygoja stresas, fizinio aktyvumo stoka, netinkama mityba, žalingi aplinkos ir genetiniai veiksniai. Tačiau tyrimai rodo, kad reguliariai, kasdien po 10 minučių skiriant laiko pėdų masažui, gali susibalansuoti kraujo spaudimas. Pėdų SPA procedūras ir masažus atrasite platformoje LaisvalaikioDovanos.

Gerina miego kokybę

Kaip ir bet kuris kitas masažas, taip ir pėdų masažas, atliekamas prieš miegą, gali padėti atsipalaiduoti ir, atitinkamai, pagerinti miego kokybę.

Sumažina nerimo ir depresijos simptomus

Manoma, kad reguliarūs pėdų masažo seansai turi ilgalaikį poveikį nervų sistemai ir psichologinei būklei. Tyrimai rodo, kad kartą per savaitę atliekant pėdų masažą, per tris mėnesius sumažėja patiriamo nerimo lygis iki 50 procentų.

Skatina pėdų traumų gijimo procesus
Patyrus pėdų kaulų lūžį ar kitas pėdų traumas, spartesniam reabilitacijos procesui gali būti skiriamos pėdų masažo sesijos. Pėdų masažas padeda išlaikyti pėdos ir kulkšnies tvirtumą, lankstumą. Reguliarus pėdų mažas taip pat gali padėti išvengti čiurnos traumų, kurios itin dažnai pasitaiko tarp profesionalių sportininkų ar padidintu intensyvumu besitreniruojančių žmonių.

Slopina edemos simptomus nėštumo metu

Nėštumo metu didelė dalis moterų kenčia nuo edemos – pėdų ir kulkšnių patinimo, kurį sukelia skysčių susikaupimas šiose srityse. Kasdienis pėdų masažas gali padėti kovoti su šia problema.

Didina energingumą

Kai kurių tyrimų duomenimis, pėdų masažas sumažina nuovargį ir pakelia nuotaiką. Taip yra dėl to, jog pėdų masažas stimuliuoja kraujotaką nervų sistemoje. Tad jei jaučiate slogumą ar liūdesį, pėdų masažas gali tapti natūraliu medikamentu.

Stimuliuoja imuninę sistemą

Reguliarus pėdų masažas skatina baltųjų kraujo kūnelių gamybą. Baltieji kraujo kūneliai padeda organizmui kovoti su infekcijomis. Tačiau pėdų masažas stimuliuoja imuninę sistemą ne tik dėl baltųjų kraujo kūnelių gamybos – jis tiesiogiai veikia kortizolio, žinomo kaip streso hormono, gamybą organizme. Kitaip tariant, reguliariai atliekant pėdų masažą, sumažėja streso lygis organizme, dėl ko stiprėja imuniteto funkcijos.

Remiamas turinys

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite