Pažymėti vertingus daiktus jau galima neišeinant iš namų

Klaipėda
Reporteris Inga Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Pažymėti vertingus daiktus policijoje pareigūnai gyventojus ragina daugiau nei 15 metų.

Pastebima, kad žmonės noriai naudojasi tokia galimybe per reguliariai rengiamas prevencines priemones, ar atvykdami į komisariatą savo iniciatyva – praradus pažymėtą daiktą tikimybė jį greičiau sugrąžinti teisėtam savininkui žymiai padidėja. Nuo šių metų sausio 1 d. ši paslauga „keliasi“ į vieningą elektroninę erdvę - interneto svetainėje www.pazymetas.lt. norimus daiktus pažymėti galima per kelias minutes neišeinant iš namų.

Iki šiol kiekvienas šalies policijos komisariatas daiktus žymėdavo atskirai, vesdamas pažymėtų daiktų registrą. Tai reiškia, kad kiekviena policijos įstaiga informaciją turėjo tik apie jų teritorijoje pažymėtus vertingus daiktus ir vagystės atveju remtis galėjo tik duomenimis, esančiais konkrečioje įstaigoje. Nebuvo vieningos sistemos, o tai keldavo tam tikrų sunkumų jei, pavyzdžiui, vieno miesto gyventojas daiktą prarasdavo kitoje vietovėje - policijai jį suradus, identifikuoti daikto savininką būdavo gana sudėtinga.

Dar 2015 m. viešoje erdvėje pasirodė startuolis Pazymetas.lt, kurio tikslas buvo panašus į policijos pareigūnų - vieninga daiktų registravimo sistema. Idėja apjungti jėgas ir bendradarbiauti pamažu įgavo sutarties statusą. Joje numatyta, kad svetainės www.pazymetas.lt administruojamoje elektroninėje daiktų žymėjimo sistemoje bus naudojama Policijos ieškomų numeruotų daiktų registro nuoroda www.epolicija.lt/indr_paieska/dokumentai_lt.php. Gyventojams sudaroma galimybė ne tik paprastai ir saugiai užregistruoti daiktus elektroninėje daiktų žymėjimo sistemoje, bet ir radus pažymėtą daiktą, apie tai pranešti jo savininkui sistemoje, išsiunčiant tiesioginę žinutę.Taigi – pažymėti daiktus, ar ieškoti prarastų, nuo šiol bus daug paprasčiau.

Nuo šiol atskiruose policijos įstaigų žurnaluose, ar kompiuterinėse laikmenose informacija apie pažymėtus daiktus nebebus kaupiama. Bendruomenės pareigūnai prevencijos priemonių metu konsultuos asmenis, norinčius registruoti daiktus, ar padės juos registruoti tiems gyventojams, kurie nesinaudoja elektroninėmis priemonėmis.

Vien praėjusiais metais šalies policijos įstaigose pažymėta 3 111 daiktų. Iš jų gyventojai prarado – 11, o rasta ir savininkams grąžinta buvo 10 pažymėtų daiktų.