Angle down Atgal

Pažvelgus atgal į 2019-uosius pro vaikų dienos centro langą: aitvarai – laimės ir sėkmės simbolis

Lietuvių tautosakoje aitvarai turtus ir sėkmę neša. Džiugu, kad šie metai buvo dosnūs ir prasmingi Musninkų vaikų dienos centro „Aitvarai“ vaikams.

Nuo pat metų pradžios svajojome apie autobusiuką. Tenorėjome vaikus vežioti saugiai ir patogiai. Skaičiavome rėmėjų lėšas, kaupėme taupėme. Ir štai pavasarį – stebuklas… Prie viso mūsų jau sukaupto privačių rėmėjų paaukoto autobusiuko fondo prisidėjo vyrų klubas ,,Satori“, nulėmęs mūsų svajonės išsipildymą. Gegužės mėnesį įsigijome devynvietį oranžinį autobusiuką VW „Transporter“ ir jį pasipuošėme savo atributika. Esame labai dėkingi visiems, padėjusiems mums įgyvendinti šešerius metus nešiotą svajonę.

Ir toliau renkamės keturias popietes per savaitę, tačiau be kasdienių veiklų praėjusiais metais nutiko ir daug neeilinių įvykių. Dalyvavome ,,Vaikų žvaigždyno“ šventėje nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, ji buvo skirta vaikų gynimo dienai pažymėti, o naujuoju autobusiuku galėjome vykti į Vilnių.

Liepos mėnesį savaitę vyko pažintinė-patyriminė stovykla Vindeikiuose – tai ir mūsų intensyvaus sezono uždarymas, ir geros energijos bei emocijų užtaisas kitam sezonui. Stovykloje dalyvavo 45 vaikai, vadovai ir savanoriai. Stovyklos tema buvo ,,Išlikimas“, per ją gvildenome egzistencinius žmogaus būties, valstybės, planetos išlikimo klausimus, pasitelkdami penkių pagrindinių stichijų (vandens, ugnies, žemės, oro ir eterio) vaizdinius; rengėme pristatymus ir prisistatymus, viktorinas, konkursus, vyko kūrybinės dirbtuvės, sporto varžybos, ėjome į turistinį žygį pėsčiomis į ,,Vikingų kaimą“, plaukėme baidarėmis Nerimi, vakarojome prie laužo, grojome ir dainavome, skaitėme vieni kitiems pasakas prieš miegą, ėjome į nuotykinį naktinį žygį. Šios stovyklos pagrindinis šūkis ir principas buvo ,,Svarbus kiekvienas“. Stovykla Vindeikiuose jau septintą kartą buvo mūsų svajonė, dovana, staigmena, stebuklas, jau tampantis būtinybe kiekvienam iš mūsų – be jos sunku įsivaizduoti mūsų metus.

Rugpjūčio mėnesį 12 vaikų kartu su dviem vadovais šiemet vėl važiavo į šešių dienų stovyklą pajūryje Monciškėse. Vaikai mėgavosi jūra, saule ir smėliu. Kasmet siekiame vaikams padovanoti vis naujų patirčių ir įspūdžių. Šią vasarą aplankėme karo laivų flotilę, ėjome pėsčiomis į Šventąją, buvome Palangoje ir Klaipėdoje. Esame dėkingi poilsio namų „Opa kopa“ savininkams Rūtai ir Žilvinui už didelę dovaną mūsų vaikams, be kurios galimybė savaitę laiko žiūrėti tiesiai jūrai į akis būtų mums tik miglotas miražas.

Rugsėjį prasidėjus naujiems mokslo metams pas ,,Aitvarus“ atėjo net 14 naujų lankytojų. Vyresni vaikai dabar jau ateina svečių ar savanorių teisėmis, o jų vietą užėmė mažesni pradinukai. Visi draugiškai sutaria, bendradarbiauja. Čia kasdien vaikai ruošia pamokas, žaidžia stalo, judriuosius ir kompiuterinius žaidimus, stalo tenisą, stalo, futbolą, esant blogam orui eina į sporto salę, žiūri filmus, dalyvauja savigynos ir meno terapijos būreliuose, bent kartą per mėnesį važiuojame į baseiną Širvintose. Per bendravimą ir kasdienes veiklas įgyjame socialinės patirties ir buitinių įgūdžių – namų ruošos, maisto gaminimo, higienos ir kitų.

Mokinių rudens atostogų metu vykome į edukacinį užsiėmimą ,,EXLIBRISų gaminimas“ nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Po užsiėmimo turėjome galimybę apžiūrėti rašytojo ir dailininko Kęstučio Kasparavičiaus piešinių parodą, apsilankėme bibliotekos muziejuje, kur buvo eksponuojamos seniausios (mažiausia, didžiausia ir kt.) knygos, buvo organizuota ekskursija po visą biblioteką, matėme saugyklas, kuriose saugoma maždaug septyni milijonai dokumentų. Vykome į ekskursiją Energetikos muziejuje. Čia vaikams buvo įdomu daugelį dalykų išbandyti patiems, savo kailiu pajusti kai kuriuos fizikinius dėsnius.

Prieš pat Advento pradžią vaikams buvo sudaryta galimybė nakvoti dienos centro patalpose. Pastebime, kad vaikams tai gera išskirtinė patirtis ir naujų įspūdžių pliūpsnis. Prieš dvejus metus nakvojo vaikai nuo 5 klasės, o šiemet jau galėjo nakvoti visi, kas norėjo ir išdrįso. Tą dieną po pamokų dienos centro patalpose susirinkę vaikai kūrė Kalėdų dvasią: puošė eglutę, tvarkė ir dekoravo kambarius. Viena iš programos dalių buvo kelionė į Kalėdų eglės įžiebimo šventę Širvintose. Vaikams tai visuomet palieka gilų įspūdį ir gera jį išgyventi kartu su draugais.

Labai svarbu pajusti svarbiausių metų švenčių (Velykų ir Kalėdų) laukimo dvasią. Šiais metais Velykiniu laikotarpiu aplankėme senelius Širvintų parapijos globos namuose. Labai reikšmingas ir jaudinantis yra tradicinis Musninkų miestelio senjorų lankymas prieš Kalėdas. Dienos centre vaikai ruošia dovanėles, o po to drauge su vadovais eina į svečius pas senelius. Džiugu, kad jaunoji karta jaučia pagarbą vyresniesiems, kurie viešnagės metu pasidalina savo gyvenimiška patirtimi ar išgyvenimais, išmintingai pamoko, palinksmina vaikus. Manome, kad tai labai suartina, praturtina ir sušildo kiekvieną.

Metų pabaigą vainikavo kalėdinė šventė ,,Senos pasakos takais“. Vaikai vaidino pasaką, minė mįsles, žaidė Advento žaidimus, dalinomės dovanomis, kiekvienam vaikui už jo pasiekimus buvo įteiktos metų nominacijos. Šiemet pas mus viešėjo „Samariečių klubo“ atstovai, pristatę stebuklingą Kalėdų šventės prasmę ir visus vaikus apdovanoję gražiomis dovanomis. Jaukus, šiltas pasibuvimas užtruko ilgiau nei keturias valandas, bet prabėgo labai nepastebimai. Mūsų vaikų dienos centre svarbus kiekvienas, todėl siekiame kiekvieną užkalbinti, pasveikinti ir priimti.

Kiekviena diena mūsų centre pralekia vėju. Vaikai nenori skirstytis namo. Tai yra puiku! Ačiū visiems už palaikymą, moralinę ir materialinę paramą. Išreiškiame pagarbą ir didžiulę padėką kiekvienam gera valia prisidėjusiam prie Musninkų vaikų dienos centro ,,Aitvarai“ veiklos ir svajonių išsipildymo! Neabejojame, kad ir 2020-ieji bus pilni įspūdžių ir gražių susitikimų.

Musninkų vaikų dienos centro „Aitvarai“ vadovė Daiva ir komanda

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite