Angle down Atgal

Pažinimo licėjaus mokiniai susipažino su kario profesija

Birželio 14 d. Pažinimo licėjuje vyko Profesijų diena, tad pasisvečiuoti ir plačiau papasakoti apie karinę tarnybą pasikvietėme Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinę, 608 pėstininkų kuopą. Atvykę svečiai parengė pristatymą apie kariuomenę, pristatė ekspoziciją, karinę ekipuotę, taip pat suorganizavo šaunias estafetes. Ne tik mokiniai, bet ir mokytojai sužinojo nemažai apie karių savanorių kasdienybę, gyvenimą kariuomenėje, savanorių pajėgas, išmoko pasisveikinimo šūkį.

Užsiėmimai buvo gana aktyvūs – teko nemažai atlikti praktinių užduočių, o vėliau visi, norintys išbandyti savo jėgas, galėjo dalyvaudami komandinėse varžybose. Iš viso susibūrė keturios komandos. O kol drąsiausieji mokiniai rungėsi estafetėse, kitiems kariai savanoriai papasakojo apie kariuomenės ginklus, jų specifines savybes, o smalsiausiems leido juos palaikyti rankose, parodė, kaip jie naudojami. Po rimtų, bet smagių varžybų visos komandos buvo apdovanotos prizais – suvenyrais su kariuomenės atributika.

Daug dėmesio sulaukė kario kuprinė ir jos turinys. Karys papasakojo apie kuprinės sudėtį, paaiškino, kam ir kokių daiktų reikia, taip pat parodė keletą būdų, kaip ją užsidėti ant pečių ir pakelti. Norinčių pasimatuoti maskuojamuosius drabužius, šarvuotą liemenę, šalmą ir kuprinę atsirado nemažai! Vaikai su nekantrumu laukė savo eilės, kada galės apsivilkti kareivišką aprangą ir panešti sunkią kuprinę. Kai kuriems toks iššūkis buvo nelengvas – prireikė karių pagalbos.

Ši patirtis mokiniams buvo labai įdomi, ypatingai dėl to, kad daug ką galėjome išbandyti patys. Smalsu buvo pasimatuoti kareiviškas drabužius, liemenes, šalmus, palaikyti sunkius ginklus, apžiūrėti karo techniką, pabandyti panešti daug sveriančią kario kuprinę. Kariai savanoriai buvo labai draugiški ir atsakinėjo į visus klausimus. Dėkojame jiems už viešnagę!

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite