Angle down Atgal

Pažeidimų nenustatyta

Laikraščio skaitytojas Virgius T. (pavardė redakcijai žinoma) prieš savaitę redakcijai atsiuntė kelias nuotraukas. Jose matosi Gedimino gatvėje veikianti gėrimų parduotuvė. Prie parduotuvės pastatyti stalai su kėdėmis, nuotraukoje matyti žmonės.

Mūsų skaitytojas klausia, ar nėra pažeistas Alkoholio kontrolės įstatymas, mat nuotrauka daryta anksti ryte, 7.30 valandą? Šį klausimą uždavėme Kaišiadorių policijos pareigūnams, kurie stebi viešąją erdvę ir prižiūri, kad būtų nepažeisti įstatymai.

Gavome tokį atsakymą iš Kaišiadorių policijos komisariato: „2014 m. spalio 14 dieną Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija uždarajai akcinei bendrovei, įsikūrusiai Kaišiadoryse, Gedimino g. 112A, neterminuotam laikui išdavė licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais. Uždarajai akcinei bendrovei leidžiama parduoti visų rūšių gėrimus, išsinešimui arba vartojimui vietoje, leidžiamas prekybos alkoholiniais gėrimais laikas nuo 8 val. iki 8 val. Nuo 2018 m., įsigaliojus Alkoholio kontrolės įstatymui, sutrumpėjo prekybos alkoholiu laikas: darbo dienomis ir šeštadieniais jo galima įsigyti nuo 10 iki 20 val., sekmadieniais – nuo 10 iki 15 val., išskyrus viešojo maitinimo vietose pilstomą ar jose vartojamą alkoholį.

Alkoholio kontrolės įstatyme įtvirtinta išimtimi (prekiauti alkoholiniais gėrimais viešojo maitinimo vietose tuo metu kai parduotuvėse draudžiama prekiauti) galima pasinaudoti tik tada, kai yra tenkinamos dvi sąlygos, t. y. parduodami pilstomi alkoholiniai gėrimai ir tik vartoti vietoje. Išimtis taikoma tik tiems verslo subjektams, kurie faktiškai, o ne formaliai, atitinka viešojo maitinimo įstaigos sąvoką. Taigi subjektai, kuriems yra taikoma Alkoholio kontrolės įstatyme nustatyta išimtis, privalo vykdyti baro, restorano, kavinės ar kitą maisto tvarkymo veiklą, šiose įstaigose alkoholiniai gėrimai, nesvarbu, ar pilstomi iš gamyklinių pakuočių ar kitų rezervuarų, turi būti pateikiami taip, kad jie būtų suvartoti viešojo maitinimo vietos patalpose ar teritorijoje, bet ne tokiu būdu ir forma, kuris nekliudo pirkėjui išsinešti įsigytus alkoholinius gėrimus iš viešo maitinimo vietos ir jais disponuoti savo nuožiūra.

Uždaroji akcinė bendrovė turi licenziją verstis mažmenine prekyba alkoholiniai gėrimais, tad, konkrečiu atveju (skaitytojo nuotraukose užfiksuotas įvykis), įstaiga nepažeidė viešojo maitinimo įstaigos alkoholio prekybos taisyklių. Kauno apskrities policijos pareigūnai rengia įvairias priemones ir tikrina, ar visos rajone įsikūrusios prekybos ir viešojo maitinimo įmonės, tame tarpe ir ši, bei asmenys, laikosi Alkoholio kontrolės įstatymo draudimų ir reikalavimų. Įstatymo reikalavimus pažeidusiems juridiniams ir fiziniams asmenims atsakomybė numatyta Administracinių nusižengimų kodekse bei Alkoholio kontrolės įstatyme.

Už alkoholinių gėrimų išsinešimą iš viešojo maitinimo vietos draudžiamu laiku pagal Administracinių nusižengimo kodeksą fiziniai asmenys baudžiami nuo 14 iki 30 eurų bauda, taip pat gali būti taikomas alkoholinio gėrimo konfiskavimas. Viešojo maitinimo įmonių darbuotojams, pardavusiems alkoholinius gėrimus išsinešimui, Administracinių nusižengimų kodekse numatyta bauda nuo 30 iki 40 eurų. Viešojo maitinimo veiklą vykdančiai įmonei, pažeidusiai įstatymo reikalavimus, gresia nuo 144 iki 579 eurų bauda.”

Vilma Žilionytė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite