Angle down Atgal

Pavydi, vadinasi, myli?

Ar tikrai meilė ir pavydas – neatsiejami dalykai? Pavyduolio širdis ima plakti smarkiau, kraujo spaudimas pakyla. Galima išgirsti sakant, kad pavydas tik patvirtina meilę. Tačiau psichologai įsitikinę, kad pavydas nėra ne meilės įrodymas, o savininkiškumo jausmo pasireiškimas.

Pavydas – tai destruktyvi, naikinanti emocija. Jis kyla iš nepasitikėjimo savimi, kuris gimdo įtarumą.

Pavydi ir vyrai, ir moterys. Įdomu, kad damos tai daro dažniau už vyrus. Dėl to kaltas jų įtarumas ir laki vaizduotė. Psichologai teigia, jog moterys dažniau kenčia dėl pasitikėjimo savimi stokos, savigraužos. todėl ima įtarinėti partnerį.

Dar vienas faktas: pavydas užkrečiamas kaip virusas. Jei pavydi žmona, tai netrukus pradeda pavydėti ir vyras.

Kai kurie vyrai, prigimtinio instinkto skatinami, gina savo teritoriją, tai yra, moterį. Jam malonu suvokti, kad jo moteris – graži, geidžiama ir atiteko jam vienam.

O kas, jeigu pavydas – įprasta būsena? Jei šis jausmas nepalieka ramybėje, ir žmogus ima įžvelgti neištikimybę kiekviename partnerio žingsnyje?

Freepik.com nuotr.
Freepik.com nuotr.

Jei vyras laiko konkurentu kiekvieną vyriškos lyties atstovą, praėjusį pro žmoną – tai signalas sunerimti. Nereikia manyti, kad pavydo kankinamam žmogui malonu kontroliuoti, tardyti savo partnerį. Pavydusis tokiu būdu kankina ne tik kitą, bet ir save.

Iš esmės pavydas – tai psichologinis susirgimas, kurį labai sunku nuslėpti. Kartais jis pasiekia tokį laipsnį, kad žmogus nebemiega naktimis, suserga neuroze, gali įsitaisyti rimtą širdies ar kraujagyslių sistemos ligą ir po kurio laiko patirti insultą ar infarktą.

Pavydintis žmogus nustoja kontroliuoti save. Jis arba užsisklendžia savyje, arba tampa agresyvus ir iš įniršio gali griebtis smurto.

Pavydo kankinamas žmogus gali prieiti prie efekto būsenos. Jis nebesupranta, ką daro, nekontroliuoja savęs ir tampa socialiai pavojingu. Būsena, kai vyras pradeda grasinti žmonai, uždraudžia jai dirbti ir išeiti iš namų, psichiatrai vadina pavydo kliedesiu.

Kai vyras pradeda vaidinti seklį – labai grėsmingas signalas. Pasitaiko, kad vyras apskaičiuoja laiką, kada žmona turi grįžti namo , ir kelios pavėluotos minutės gali išprovokuoti smarkų skandalą.

Būna ir dar blogiau. Pavyduoliui pradeda atrodyti, kad visi iš jo juokiasi ir laiko raguotu. Iš tokio pavydo gali išsivystyti paranoja. Vyras ima manyti, kad jam gresia pavojus, tik nežino, iš kurios pusės.

Patekti į pavydo spąstus labai lengva, o išsikapstyti sunku. Gyventi su patologiniu pavyduoliu net sunkiau nei su alkoholiku. Jei girtuoklį galima išblaivinti, tai pavyduolio atvesti į protą nepavyks.

Moteris turi dvi pasirinkimo galimybes: arba išsiskirti, arba paaukoti save vyrui. Visada būti šalia jo, jokių draugų, jokios asmeninės erdvės, savų interesų ir ryškių apdarų.

Laimei, tokių „įnirtingų otelų“ pasitaiko nedaug.

Kai vyras kaltina žmoną neištikimybe, jai reikėtų pasikalbėti su juo, išsiaiškinti priežastis. Galbūt priežasčių pavydui nėra, tik ji skiria per mažai dėmesio vyrui.

Labai retai pavydas gali būti naudingas partnerių santykiams, kai jie nutolsta vienas nuo kito ir ima nuobodžiauti. Tada galima suteikti nedidelį pretekstą pavydui, kad partneris vėl atkreiptų dėmesį.

Tam, kad atnaujintumėte jausmus ir sukeltumėte emocinį sukrėtimą, pavydą geriausia suvaidinti. Lengvas pavydo jausmas, išreikštas žaisminga forma, bus malonus partneriui, nes signalizuos jam, kad jis tebėra mylimas. Svarbiausia, nepersistengti, tada viskas bus gerai.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite