Angle down Atgal

Pavojus vandenynuose: vos per 10 min. bakterijos kolonizuoja jūsų odą

Vieno tyrimo išvadose skelbiama, kad tereikia vos dešimties minučių pasiplaukiojimo vandenyne, kad jūsų odą padengtų jūrose besiveisiančios bakterijos.

Komanda apsilankė Kalifornijos paplūdimyje ir įdarbino būrį paplūdimio lankytojų, kurie nedažnai plaukiojo vandenyne ir nenaudojo kremo nuo saulės.

Tamponėliais surinkdami tyrimo dalyvių odos mėginius prieš ir po pasiplaukiojimo, mokslininkai aptiko dažną vandenyno bakteriją, vadinamą Vibrio, kuri įprastai aptinkama sūriame vandenyje.

Vibrio nebūtinai yra bloga, tačiau dalis jų sukelia ligas, sutrikdydamos delikatų mūsų odos mikrobiomą kas didina infekcijų riziką.

Atradimai atskleidė, kad vandenyno vanduo gali pakeisti žmogaus odos mikrobiomo įvairovę ir sudėtį.

Mokslininkai iš Kalifornijos universiteto Irvine, pabrėžė, kad tyrimas vis dar yra progrese, tačiau jis gali padėti paaiškinti, kodėl vandenyne plaukiojantys žmonės yra labiau linkę susirgti skrandžio negalavimais bei ausų infekcijomis, lyginant su tais, kurie pasilieka ant smėlio.

Nors didžioji dalis infekcijų, atkeliaujančių iš jūros, yra sukeliamos į mūsų kūnus patenkančių fekalijų, komanda įtaria, kad vandenynų bakterijos lemia tai, kad susirgimai tampa dažnesni dėl jų daromos įtakos odos mikrobiomui.

Kai kurios Vibrio rūšys sukelia tokias ligas, kaip cholera arba retais atvejais netgi sukelti „mėsą ėdančias“ infekcijas, ypač žmonėms, pasižymintiems susilpnėjusia imunine sistema.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite