Mirštantieji vilkiko priekaboje rašė artimiesiems: „Aš negaliu kvėpuoti“

Kaunas
London 999 Feed/@999London/Twitter nuotr.
Vaiva Kasiulynaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Po visą Angliją sukrėtusios žinios apie vilkiko priekaboje rastus 39 žmonių kūnus, atsiranda vis daugiau informacijos apie tai, kad čia dirbo organizuota žmonių pervežimo grupuotė. Su žiniasklaida noriai bendraujančios aukų šeimos atskleidė faktus, kiek pinigų gaujų nariai prašė už kelionę į Angliją ir pasidalijo širdį draskančiomis paskutinėmis žinutėmis, kurias dar gavo iš priekaboje merdėjančių artimųjų.

Nors pradžioje buvo skelbta, kad visi tragiškai mirę keleiviai – kinai, vėliau ši informacija buvo patikslinta ir paskelbta, kad dauguma jų – iš Vietnamo.

Nyguen Thanh Le – vietnamietis, kurio 33-ejų metų sūnus buvo vienas iš mirties spąstais tapusios priekabos keleivių. Tai patvirtino ir atlikti DNR tyrimai, kurie padėjo identifikuoti kiekvieną auką.

Šokiruota šeima iš sūnaus nieko negirdėjo dar nuo spalio 21 dienos, kai jis atsiuntė žinutę, kad „su taksi važiuoju į Angliją“. Muzikinį išsilavinimą turėjęs vyras, tikėtina, nenorėjo kelti tėvams nerimo ir nepasakojo, kad į išsvajotą Angliją važiuoja nelegaliai keleivius vežančiu vilkiku, todėl pridūrė tik apie taksi.

„Tie žmonės, kurie taip padarė, yra velnio nešti. Juk vairuotojas galėjo tiesig sustoti, išleisti juos ir leisti jiems gyventi. Jis juk žinojo, kad jiems šalta…“, – su jauduliu kalbėjo garbaus amžiaus tėvas.

Kitos šeimos taip pat išgyvena didžiulį skausmą. Thi Lan sūnus Van Hung irgi buvo vienas lemtingos kelionės keleivių. Jis jau kurį laiką dirbo Prancūzijoje, vietnamiečių restorane plovė indus ir vis svajojo apie gyvenimą Anglijoje, todėl sumokėjo nemažą sumą, kad galėtų persikelti per kanalą. Į Prancūziją jis taip pat atvyko nelegaliai daugiau nei prieš metus laiko kartu su tėvu ir buvo išgabenti dirbti į manikiūro saloną.

Sūnaus netekęs tėvas pasakojo, kad daugybė jo žinomų šeimų vaikai sėkmingai nuvyko į Angliją, uždirba pinigus ir paremia Vietname likusias ir skurdžiai gyvenančias šeimas.

Atviriau kalbėjo dar vieno keleivio Hoag Van Tiep tėvas. Sūnui, kurio neteko šeima, buvo vos 18 metų. Šeima neslėpė, kad pervežėjams sumokėjo net 17500 svarų už tai, kad pavyktų nukeliauti į Angliją. Pirmiausia dar praėjusiais metais jaunuolis keliavo į Rusiją, iš ten – į Prancūziją, o praėjusią savaitę tikėjosi pasiekti Angliją.

Jauniausia vilkiko priekaboje buvusi moteris – 19-metė Anna Bui Thi Nhung. Jos artimieji Vitename palūžę ir maldauja, kad dukters kūnas būtų gražintas į gimtinę.

„Mums kol kas niekas nėra patvirtinęs informacijos, kad Anna buvo būtent to vilkiko toje priekaboje. Jų važiuoja daug ir dažnai, dar nenorime prarasti vilties. Mes sulaukėme jos žinučių, kur ji rašė, kad ji nebegali kvėpuoti, kad jai trūksta oro, ji miršta ir kad nebepajėgs pasiekti Anglijos. Klausėme, kas vyksta, mes buvome šokiruoti. Bet ji vėl tvirtino, kad nebepasieks tikslo, kad dūsta. Mes nenorime ir negalime tuo patikėti. Bet… Norime atgauti bent jos kūną, norime, kad ji būtų šalia mūsų“, – kalbėjo merginos sesuo.

Merginos šeima sumokėjo net 10 tūkstančių dolerių, kad Anna pasiektų Anglijos krantus, susirastų darbą ir įsitvirtintų. Apie tai keletą metų svajojo ir pati mergina.

Essexo policijai glaudžiai bendradarbiaujant su Vietnamo valdžios atstovais, patvirtinta, kad apie artimųjų netektis informuotos jau 24 šeimos. Kitų žmonių tapatybės dar nėra patvirtintos, todėl dar mažiausiai 15 šeimų gyvena nežinioje.

Kad visi piliečiai iš Kinijos manyta dėl to, kad jie visi su savimi turėjo padirbtus pasus.

„Mums kiekvieną akimirką plyšta širdis pagalvojus, ką Annai teko išgyventi paskutinėmis valandomis, minutėmis. Mes suprantame, kad ji buvo labai išsigandusi, norėjo ištrūkti. Visi taip gyvena: sunkiai surenka dideles sumas pinigų, kad galėtų išsiųsti vaikus, tačiau jau per pirmus ar antrus metus viskas atsiperka. Paskutinę nuotrauką Anna įkėlė dar iš Briuselio, kur džiaugėsi, kad geria burbulinę arbatą“, – sunkiai žodžius rinko merginos draugai ir artimieji.

Iš jos žinių artimieji paskutinį kartą taip pat sulaukė spalio 21 d.

Panašias žinutes siuntė ir 26-erių Pham Tra My, kuri dar antradienio naktį (spalio 22 d.) artimiesiems parašė, kad ji nebegali kvėpuoti, kad aplink miršta žmonės.

„Mama ir tėti, aš labai atsiprašau, bet mano kelionė netrukus baigsis. Aš mirštu, aš negaliu kvėpuoti. Aš jus labai myliu, mama ir tėti“, – buvo rašoma paskutinėje žinutėje.

Šeima patvirtino, kad pervežėjams Pham Tra My sumokėjo apie 30 tūkstančių svarų.

Kol kas tiriant nusikaltimą surinkta jau daugiau nei 500 daiktinės informacijos vienetų, įskaitant ir mobiliuosius telefonus. Tikimasi, kad pavyks pagriebti šiaudo galą ir užsikabinti už gaujos, kuri už viso to stovi.

Belgijoje policijos pareigūnai akylai ieško vairuotojo, kuris vilkiką su kroviniu vairavo iki Zeebrugge uosto, iš kurio krovinys pajudėjo link Anglijos.

Vis dar nėra tikslios informacijos, kada aukos buvo sulaipintos į priekabą ir kodėl buvo aktyvuotas šaldymo kameros režimas.

Naujienų portalas Anglija.today primena, kad nelaimė, kuri sukrėtė ne tik Angliją, bet ir kitas šalis, įvyko spalio 23 d., naktį iš antradienio į trečiadienį, kai į Essexą, netoliese Rytų Londono atvykęs vilkiko vairuotojas nusprendė atidaryti vilkiko priekabos duris. Ten jis aptiko daugybę sušalusių žmonių kūnų.

Kol kas nėra skelbiama, kokius parodymus davė nužudymu apkaltintas 25-erių iš Šiaurės Airijos kilęs vairuotojas Maurice Mo Robinsonas.

http://www.anglija.today