Angle down Atgal

Pavasarį sutiko Kaziuko mugėje

Įprasta, kad po žiemos žmonės laukia Kazimierinių, pra­­našaujančių pavasarį, prime­nan­čių, kad netrukus gamta pabus, o saulės spinduliai vis dažniau bučiuos skruostus. Bet šiemet, rodos, nebuvo ko laukti – žiema veikiau priminė pavasarį su išsprogusiais medžių pumpurėliais ir darželiuo­se žydinčiomis gėlėmis.

Nors pirkėjų buvo mažiau, bet mugėje netrūko prekeivių, siūlančių medų, medinius įrankius, kepinius, kruopščiai ir su meile padarytus rankdarbius. Veikė ir tradicinis amatų kiemelis, kuriame iš arti buvo galima išvysti, kaip senovėje buvo verpiami siūlai ir audžiamos tautinės juostos. Žmonės domėjosi ir žavėjosi elektrėniškių pagamintais rankdarbiais, bet labiau rinkosi praktiškus daiktus.

Didesnės eilės rikiavosi prie medinių reikmenų, kuriuos šiemet siūlė ne tik EPMC moksleiviai, bet ir drožėjas iš Vievio Aleksandras Barauskas.
Žmonės mielai pirko Elektrėnų profesinio mokymo centro iškeptus skanėstus bei konditerijos specialybės mokslei­vių čia pat kepamus netradicinius bly­nus. Blynai buvo tokie paklausūs, kad tešla baigėsi renginiui įpusėjus.

Daugiausiai žmonės, laukdami Velykų, pirko verbas. Mugėje verbomis nuo seno prekiaujanti Dana Pakalnienė pasakojo, šiemet neturėjusi daug džiovintų žolelių, todėl daug verbų nesurišusi, bet mugėje pasisekė visas parduoti.

Virginija Jacinavičiūtė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite