Angle down Atgal

Paupių bendruomenės norai - ant vicemero stalo

Vakar Klaipėdos vicemeras Arūnas Barbšys susitiko su Paupių bendruomenės atstovais ir aptarė jų keliamus reikalavimus. Deja, miesto valdžia nepajėgi visų jų patenkinti.

Bendruomenė norėtų dviejų vaikų žaidimo aikštelių, kai visoje Klaipėdoje iš planuotų 15 vaikų žaidimų aikštelių geriausiu atveju kitąmet bus įrengtos tik 5. Pasirodo, Paupių mikrorajone dar yra neasfaltuotų gatvių, tačiau pokyčių jose galima tikėtis nebent 2022-2023 metais.

Paupių bendruomenė norėtų, kad būtų rekonstruota Klemiškės gatvė, būtų įrengti šaligatviai ir apšvietimas. A. Barbšio teigimu, dėl šios gatvės yra pasirašyta sutartis ir kitais metais bus parengtas jos rekonstrukcijos projektas. Kada gatvė bus tvarkoma, dar neaišku, kol kas jos dar nėra Savivaldybės strateginės veiklos planuose.

Pageidaujama, kad būtų sutvarkyta Rūko g. ir Jaunystės g. sankryža ir įrengta perėja. Pasak vicemero, norint tai padaryti, reikėtų pašalinti 6 medžius. Juos apžiūrėjo Želdynų komisijos atstovai ir nusprendė, kad jų šalinti negalima. Jie pasiūlė ieškoti kitos vietos perėjai.

„Klausimas buvo nagrinėjamas, bet kitos vietos nerasta. Bus dar kartą kreiptasi į Želdynų komisiją, kad ji sutiktų šalinti tuos medžius. Jeigu ji viską apsvarsčiusi dar kartą sutiks, tai kitais metais planuojame perėją įrengti“, - sakė A. Barbšys.

Kreiptasi dėl įdubų, asfalto ir šaligatvių Rūko g. „Paaiškėjo, kad įdubos asirado todėl, kad gyventojai pasijungė tinklų įvadus. Įdubas turi sutvarkyti tie, kurie nutiesė tinklus, nes yra 5 metų garantija. Jeigu jie nesutvarkys, tada per Statybos leidimų skyrių bus pareikalauta sutvarkyti. Ketiname nuvykti į vietą ir apžiūrėti, kokios ten įdubos, kad gatvė būtų sutvarkyta“, - žadėjo vicemeras.

Paupių gyventojai skundėsi, kad Jaunystės g. ir Liepų g. sankryžos šviesoforas nepatogus pėstiesiems. Saugaus eismo komisijai bus teikiamas jau parengtas pasiūlymas, kad šioje vietoje būtų pastatytas šviesoforas, kurį pėstieji galėtų valdyti ranka. Jeigu minėta komisija pritars, bus įrengtas toks šviesoforas.

Šio kvartalo gyventojai norėtų dviejų vaikų žaidimų aikštelių. Pasak A. Barbšio, kol kas dar joms nesuformuoti sklypai, tik rengiami projektai. Viename sklype numatoma sporto ir žaidimų aikštelė. Ar ji bus įtraukta į kitų metų planus, bus sprendžiama lapkritį. Vicemero teigimu, vaikų žaidimo aikštelių, atitinkančių dabartinius higienos reikalavimus, poreikis mieste yra didelis.

Kad ir kaip keista, bet šiame mikrorajone keliamas žvyruotų gatvių asfaltavimo ir apšvietimo klausimas.

Kada tos gatvės bus asfaltuojamos, paaiškės, kai miesto Taryba apsispręs dėl eiliškumo tvarkos. Projektas jau yra prengtas ir teikiamas Tarybai šį mėnesį. Pasak A. Barbšio, greičiausiai be 2022-2023 metų tai numatyta nebus.

Prašyta pailginti 17 ir 18 autobusų maršrutus. Vicemeras sako, kad jau yra parengta schema pagal gyventojų pageidavimą. Kad šie maršrutai būtų pailginti, reikia įrengti autobusų apsisukimo vietą, autobusų stotelę Klemiškės gatvėje. Klausimas bus svarstomas Saugaus eismo komisijoje.

Aptartas ir stotelės Rūko g., ir pavėsinės įrengimo klausimas. A. Barbšys sakė, kad pavėsinę įrengti numatyta jau kitais metais.

Šiame miesto rajone iškilo ir šienavimo klausimas.

„Šalia gatvių ir dviračių takų žolė turi būti nupjauta. Tačiau visų laukų ir pievų nušienauti negalėsime, nes išlaidos būtų nepagrįstos. Paupių seniūnaitijos teritorija yra gana didelė. Šiuo metu tik apie 10 proc. teritorijos yra apgyvendinta ir užstatyta, - kalbėjo vicemeras. - Žinoma, kad norisi išspręsti kuo daugiau gyventojų problemų, deja, ne viskas vyksta greitai. Gerai būtų mieste įrengti bent 15 vaikų žaidimų aikštelių, bet pagal skiriamą finansavimą kitais metais galėsime įrengti tik 5. Jeigu nebus papildomai skirta lėšų, jeigu Taryba nepritars, negalėsime, ko gero, ir tų pačių 5 įrengti.“

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite