Angle down Atgal

Pauosupės kaime nuaidėjo 21-asis „Poezijos pavasarėlis“

Praėjusį šeštadienį skambia gaida nuaidėjo 21-asis „Poezijos pavasarėlis“ prie vaikų poeto Anzelmo Matučio drevės Pauosupės kaime. Jau tradicija tapo rengti moksleivių poetinės kūrybos konkursą, kurio tikslas – įamžinti A. Matučio atminimą, skatinti vaikų poetinės veiklos iniciatyvas, gilesnį poezijos pažinimą.

Konkurse dalyvavo 2–12 klasių mokiniai, kurie kūrė eilėraščius apie Tėvynę, Žemę, Gamtą, Anzelmą Matutį, Drevę. Šiais metais „Poezijos pavasarėliui“ savo kūrybą atsiuntė net 67 jaunieji poetai iš Vilniaus, Ukmergės, Jonavos, Kėdainių, Klaipėdos, Šiaulių, Elektrėnų, Kauno, Marijampolės, Vilkaviškio, Alytaus, Panevėžio, Druskininkų, Telšių, Kaišiadorių ir Varėnos rajono.

Laureatais tapo Rapolas Kukė iš Vilkaviškio r. Kybartų saulės progimnazijos 7 b klasės (mokyt. Gitana Literskytė – Katkevičienė), už eilėraštį „Mūsų žemelėje“ ir Žydrūnė Bakšenskaitė iš Varėnos r. Valkininkų gimnazijos 1g klasės (mokytojas Gintaras Augustinavičius), už eilėraštį „Laiškai“.

Šiemet į literatūrinę A. Matučio premiją, kurią įsteigė Varėnos rajono savivaldybės taryba, pretendavo 8 kandidatai: Evelina Daciūtė, Daiva Čepkauskaitės, Tomas Taškauskas, Jonas Ambrukaitis, Vainius Bakas, Valdas Kubilius, Marius Marcinkevičius, Dainius Gintalas. Komisijos sprendimu, premija įteikta poetui Vainiui Bakui už eilėraštį „Ką manė kamanė“.

Į šventinį renginį buvo pakviesti ir ankstesniųjų metų „Poezijos pavasarėlio“ laureatai: Birutė Švagždienė, Vilius Baltrėnas, Zita Gaižauskaitė, Dalia Kudžmaitė, Paulina Žemgulytė, Jonas Linkevičius, Eugenija Strazdienė, Zenė Sadauskaitė, Petras Panavas, Stanislovas Abromavičius, Violeta Židonytė, Jonas Endrijaitis. Tylos minute pagerbti ,,Poezijos pavasarėlio“ laureatai, kurių jau nėra mūsų tarpe: Martynas Vainilaitis, Juozas Nekrošius, Antanas Šarkelė, Alma Karosaitė. Taip pat „Poezijos pavasarėlio“ draugai: Jurgis Gaižauskas, Algimantas Švažas, Irena Leonavičiūtė.

Šventės metu muziką ir dainomis tapusias A. Matučio eiles dovanojo akordeonisto Nerijaus Bakulos suburtas „Karališkasis vaikų orkestras“: Jievaras Jasinskis (trombonas), Augustas Baronas (būgnai), Domas Žostautas (bosinė gitara), Liutauras Janušaitis (saksofonas), Chris Ruebens (gitara), taip pat Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos choras „Varėnė“, vadovė Ilona Zalanskienė.

Įgyvendindama projektą biblioteka šiemet užsiėmė neeiline, bet labai prasminga veikla – kartu su muzikantu N. Bakula parengė ir išleido leidinį „Spyglio muzika“. Tai vaikiškų dainelių knyga, kurioje – vaikų poeto A. Matučio eilės, autentiška N. Bakulos muzika ir aranžuotės. Leidinio tikslas – žaismingai ir lengvai į vaikų gyvenimus sugrąžinti poeziją, žodžio svarbą, melodiją, ugdyti muzikinį skonį, suvokimą, dėti pamatus brandesniam muzikiniam išsilavinimui. Knyga skirta ikimokyklinio ir pradinio ugdymo vaikams, pedagogams. Leidinio viduje yra ir priedas – kompaktinis diskas.

Knygos ir kompaktinio disko viršelio piešinio autorė – Aistė Gudaitytė. Leidiniui iliustracijas sutiko nupiešti Varėnos „Ryto“ progimnazijos 2– 4 klasių mokiniai. Iš viso buvo nupiešta net 119 darbų, iš kurių 17 pateko į knygą.

„Poezijos pavasarėlio“ šventėje dalyvavęs Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta pažymėjo, kad šią gražią dieną tarsi paliudijome, jog ir naujų technologijų amžiuje vaikų poezija gyva, ją kuriame, skaitome. Ji ir toliau formuoja mūsų vaikus kaip asmenybes: „Dėkoju ilgametei A. Matučio bičiulei Birutei Švagždienei, Varėnos viešosios bibliotekos direktoriui ir visai jo komandai, kurie prižiūri A.Matučio trobelę ir puoselėja poeto atminimą. Padėkos žodį tariu ir N. Bakulai už „džiazovą“ vaikiškos poezijos prikėlimą naujam gyvenimui, už kitokį jos skambesį. Su džiaugsmu klausysime ir lauksime naujų projektų“.

Į šventę atvykęs A. Matučio sūnus Vytas Matulevičius dėkojo Varėnos rajono savivaldybei, viešajai bibliotekai, kurie čia įdėjo be galo daug pastangų ir darbo, nes per 21-erius metus drevės ir visos aplinkos vaizdas išties pasikeitė.

Kitoje „Poezijos pavasarėlio“ šventėje, vyksiančioje po 2 metų, bus minimos Anzelmo Matučio 100-osios gimimo metinės.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite